Metabolizmayı Çay İçerek Hızlandırma

Published by: 0

TARÇINLI ILGISIZ KUŞBURNU ÇAYI
Faydası: Kuşburnu yoğunlaştırılmış tek C vitamini kaynağı ve yağ yakımını olanağı sağlar . Tarçın ise kan sekerinizi tertip eder .Tarifi: Kaynamış 5 bardak suya 10 poşet kuşburnu çayı ve 3 taran Çubuğu koyun ve 10 dk demlenmesini bekleyin. Poşet çaydan çıkarıp oda ısısına geldikten ardından 2-3 saat buzdolabında bekletin. Buzla çayınızı servis yapın ve tatlandırmak isterseniz agave şurubu ya da esmer şeker kullanın.

ZENCEFİLLİ ILGISIZ YEŞIL ÇAY
Faydası: Yeşil çay içerdiği catechin ve kafeinlerle yağ yakımını arttırır ve metabolizmanızı içtikten sonraki 2 saat süresince hızlandırır. Zencefilin de metabolizma hızlandırıcı tesiri var.Tarifi: Kaynamış 5 bardak suya 7 poşet yeşil çay ve dilimlenmiş kıtır zencefil koyun ve 10 dk demlenmesini bekleyin. Poşet çaydan çıkarıp oda ısısına geldikten ardından 2-3 saat buzdolabında bekletin. Buzla çayınızı servis yapın ve tatlandırmak isterseniz agave şurubu ya da esmer şeker kullanın.

LİMONLU ILGISIZ MATE ÇAYI
Faydası: Mate, Güney Abd yağmur ormanları kökenlidir ve xanthin içeren . Metabolizmayı hızlandırıp, vücudu yağ yakma moduna sokar. Limon da içerdiği C vitamini ile yağ yakıcı özelliktedir.Tarifi: Kaynamış 5 bardak suya 10 poşet mate çayı ve dilimlenmiş tek bütün limonu koyun ve 10 dk demlenmesini bekleyin. Poşet çayları çıkarın, oda ısısına geldikten ardından 2-3 saat buzdolabında bekletin. Buzla çayınızı servis yapın ve tatlandırmak isterseniz agave şurubu ya da esmer şeker kullanın.