Memento – Akıl Defteri Film Önerisi

Published by: 0

Memento (Akıl Defteri) 2000 yılına ait bir Amerikan filmidir. Bu film, Dünya’nın en iyi filmleri arasında en üst sıralarda yer almaktadır ve bu yerini fazlasıyla hak eden bir yapımdır. Filmi izleyenlerin büyük çoğunluğu filmi anlamıyor. Bir kere izleyen filmi tekrar defalarca kez açıyor ve anlamaya çalışıyor. Her izleyen kafasında farklı bir sonuç oluşturuyor. Bakalım izledikten sonra sizin aklınızdaki senaryo nasıl olacak. Çoğu kişi ilk izlediğinde anlamasada filme hayranlık duyuyor ve çözmek için çabalıyor. Böyle bir film kimin aklından çıkar diye düşünüyorsunuz. O kişi tabii ki de Christoper Nolan. Bu film Christoper’ın en değerli yapımlarından birisidir. Mutlaka izlemenizi öneririz!

Memento Filminin Konusu :

Leonard’ın karısı bir gece eve giren tanımsız birisi tarafından öldürülür. Polisler bu olayı umursamaz ve ilgilenmezler. Bu durumda Leonard, karısının intikamını almak için tüm hayatını feda etmeye hazırdır. Ancak Leonard’ın karşısında büyük bir zorluk vardır. Daha önce kaza geçirmiş olan Leonard, 15 dakikada bir hafıza kaybı yaşayıp kazadan öncesine kadar olan zamanı hatırlamaktadır. Bu haldeyken katilin izini nasıl sürecek? En iyisi daha fazla beklemeden filmi izleyin..

Memento Filminin Oyuncuları :

Filmin baş karakteri Leonard’ı canlandıran kişi Iron Man 3, İsyan, Kanunsuzlar, Takip gibi filmerde de oynamış olan Guy Pearce. Leonard’ın karısını canlandıran kişi ise Kanıt Peşinde adlı dizide uzun bir süre oynamış olan Jorja Jox. Bu eşsiz ve harika senaryoyu yazıp yöneten kişi ise yukarıda da belirttiğimiz gibi Christoper Nolan. Aynı zamanda Memento filmi, Christoper Nolan’ın tanınmasındaki, yükselmesindeki en büyük etken.

Memento (Akıl Defteri) filmini izledikten sonra mutlaka “neden daha önce izlemedim” diyeceksiniz. Eğer izledikten sonra filmi anlamazsanız tekrar izleyiniz. Çünkü her tekrar izleyişinizde yeni bir detay keşfediyorsunuz ve her seferinde film dahada güzel oluyor. Bu unutulmaz filmi izleyecek olan herkese şimdiden iyi seyirler!