Mazisi Olmayan Adam – A Jeo Ssi Film Önerisi

Published by: 0

Mazisi Olmayan Adam (The Man From Nowhere) 2010 yapımı bir Güney Kore filmidir. Uzak doğu filmlerine her zaman ön yargıyla bakan kişilerin düşüncelerini değiştiren bir filmdir Mazisi Olmayan Adam.. İlk izlediğimde ben bile böyle kaliteli bir şey karşısında şaşırmıştım. “İlk izlediğimde” dedim çünkü filmi izledikten sonra mutlaka 1 – 2 kez daha izliyorsunuz. Benim için Old Boy’dan sonra en iyi Güney Kore filmi budur. Özellikle uzak doğu filmlerinden hoşlanıyorsanız büyük bir zevkle izlersiniz. Uzak Doğu filmlerini sevmeyen birisi izlese de bu filmden sonra sevmeye başlayacaktır.. Bu sebeple film önerileri arasına Mazisi Olmayan Adamı da ekliyoruz.. Film konu olarak biraz Leon biraz Gazap Ateşi filmini andırıyor ama kesinlikle aynı değil.

Mazisi Olmayan Adam Konusu :

Filmin baş karakteri, sürekli peşine takılan küçük bir komşu kızından kurtulmak ister. Küçük kızı sevsede kendisiyle takılmasını pek sağlıklı görmez. Küçük kız annesiyle birlikte yaşar ama manevi olarak yapayalnızdır. Tek arkadaşı filmin baş karakteri Cha Tae-sik’dir ancak o da sürekli küçük kızın kalbini kırmaktadır. Bir gece küçük kız annesiyle birlikte mafya tarafından kaçırılır ve Cha Tae-sik, tek arkadaşı olan küçük kızı kurtarmak için hayatını masaya koyar.

Mazisi Olmayan Adam Oyuncuları :

Filmin baş karakterini canlandıran kişi Anne, Kardeşlerin Savaşı, Guns & Talks, Arkadaşlar gibi filmlerde oynayan Bin Won. Bin Won’un bulunduğu pek fazla film olmasa da ve tanınmasa da bu filmde gerçekten harika bir performans sergilemiş. Küçük komşu kızını canlandıran kişi ise henüz 15 yaşında olmasına rağmen bir çok yapımda her alan ve yetenekli bir oyuncu olan Kim Sae-Ron. Kim Sae-Ron, bu filmde sergilediği performansıyla, replikleriyle, dramatik konuşmalarıyla adeta kendine hayran bırakıyor.

Mazisi Olmayan Adam (The Man From Nowhere) kesinlikle izlemeye değer. Aksiyonu ve dramı fazlasıyla yaşayacağınız bu filmde özellikle repliklerden çıkarılacak çok şey bulunuyor. Uzak Doğu yapımları kalitesiz oluyor vs.vs. demeyin izleyin. Bir çok Hollywood yapımından çok daha kaliteli ve güzel bir film. Önerimiz olan Mazisi Olmayan Adam’ı izleyecek olan herkese iyi seyirler.