Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Published by: 0

İstediğiniz Makyaj Sizin Kişiliğinizi Yansıtsın

Makyaj yaparken, yapacağınız makyajın karakterinizi yansıtmasını istemez misiniz? Biz de tam sizin öyle isteyeceğinizi düşündük; ve size, karakterinize uygun makyaj önerilerini anlatmaya çalıştık… Unutmayın, çirkin kadın yoktur; bakımsız kadın vardır.

İddialı Makyaj
Yapmak istediğiniz makyaj, taze görünümlü olmasına rağmen, aynı zamanda da iddialı olmasını istiyorsanız, işte uygulamanız gereken makyaj: Bronz ve mavi tonları uygulayarak gerçekleştireceğiniz makyaj, sizin hem seksi olmanızı sağlayacak; hem de daha sempatik görünmenize neden olacaktır. Yaz aylarında rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu makyaj şekli, kış aylarında da sizinle yazı yaşamak isteyen kişiler için oldukça çekici olacaktır…

Bronz tonlarında bir pudrayı, açık tonlarını yüzünüze, koyu tonlarını ise allık şeklinde uygulamanıza yardımcı olacaktır. Allığı, elmacık kemiklerinize, burnunuza; ve az miktarda da çenenize uygulamanız önerilmektedir. Daha sonra ise far uygulamasına geçmeniz gerekmektedir. Açık mavi tonlar ile mor karışımını, yumuşak bir far fırçası ile gözünüzün üst kısımlarına uygulamanız önerilmektedir. Gözünüzün altında yer alan kirpiklerinizin üzerine de mor far uygulamanız; ancak bunu aşırıya kaçırmamanız gerekmektedir. Ellerinize de mavi oje sürdüğünüzde, iddialı ve aynı zamanda taze görünümlü çekici makyajınıza sahip olmuş olacaksınız.

Gizemli, Otoriter ve Seksi Makyaj

Siz eğer, gizemli, otoriter; aynı zamanda da seksi görünmek istiyorsanız, şimdi sizlere anlatacağımız makyaj şeklini uygulamalısınız. Dudaklarınız kırmızı; kirpikleriniz ise dolgun olmalı. İlk olarak kirpiklerinize; en çok da üst kirpiklerinize eyeliner sürerek başlayın. Ve eyelinerin üzerine de bir kaç kat siyah maskara sürün. Daha sonra ise dudaklarınıza kırmızı ruj uygulayın. Rujunuzu seçerken, dudaklarınızı hem dolgun; hem de parlak göstermesine dikkat etmeyi unutmayın. Dudaklarınıza uyguladığınız kırmızı ruj ile aynı renk bir ojeyi de tırnaklarınıza uygulayın.

Cazibeli Göz Makyajı

Gözlerinizin güzel görünmesi; cazibeli bir bakışın sahibi olmasını istiyorsanız, uygulamanız gereken makyaj türü şudur: Koyu mavi renkli bir göz kalemi alın; ve gözlerinizin iç kısmına dikkatli bir şekilde uygulayın; ancak, siyah göz kalemini, dışarıya taşırmamaya özellikle dikkat edin. Daha sonra ise, mavi ve mor olmak üzere iki adet göz farı kullanmanız gerekecek. Mavi ve mor renklerdeki göz farlarını karıştırarak, kaşlarınızın dibinden, alt kirpiklerinizin dibine kadar gözlerinize kalın bir tabaka şeklinde göz farını uygulayın. Dudaklarınızı da, ya ten rengine çok yakın; ya da hiç rengi olmayan bir ruj ile tamamladığınızda, sizin istediğiniz makyaj şekline sahip olmuş olacaksınız.

Kadınsı ve Seksi Makyaj

Hem kadınsı; hem de seksi olmak istiyorsanız, bu makyajı uygulamalısınız: Gözleriniz ve dudaklarınız çok belirgin olmakla birlikte, saçlarınız da kabarık olmalı. Gözlerinizin üstüne, yumuşak ve ince bir çizgi şeklinde eyeliner uygulayın. Eyeliner ile çizeceğiniz çizginin, göz kenarlarından yukarıya doğru uzamasına dikkat edin. Pembe renk bir ruju da dudaklarınıza uygulayın. Ellerinize de lila renkli bir oje uyguladığınızda, istediğiniz makyaj şekli sizin olacaktır.