Leon – Sevginin Gücü Film Önerisi

Published by: 0

Sevginin Gücü (Léon: The Professional) 1994 yılına ait Fransa yapımı bir filmdir. Bazı izleyiciler tarafından fazla şişirildiği düşünülsede, dünya çapında hatrı sayılır bir hayran kitlesine sahip. Filmi sevenlere tekrar tekrar izlettiren, gerek diyalogları gerekse müzikleriyle seyirci üzerende duygusal izler bırakan bir film. Gerçek bir başyapıt olmasyadı günümüzde çoktan unutulup giderdi. Filmin kendi kadar oyunculuklarında zirve yaptığı bu eseri hala izlemediyseniz hiç vakit kaybetmeden izlemenizi öneririz.

Sevginin Gücü Filminin Konusu :

Léon prensipleri olan, soğukkanlı, işinde profesyonel bir mafya tetikçisidir. Yalnız yaşayan leon, kimseyle konuşmayan, sürekli temkinli davranan, oldukça sert biridir. Bir gün yan dairesindeki uyuşrucu satıcılığı yapan adamın ve ailesinin, polis kimliği adı altında bir mafya olan Norman tarafından öldürülürler. O evde yaşayan 12 yaşındaki Mathilda şans eseri orada olmaz ve sonrasında Léon tarafınan kurtarılır. Böylelikle Léon daha önce hiç alışık olmadığı bir yaşama doğru ilerlemeye başlar.

Sevginin Gücü Filminin Oyuncuları :

Luc Besson’ın hem yazıp hem yönettiği bu eser en çok sevilen filmlerinden  biri. İşinde profesyonel tetikçi Léon, başarılı oyuncu Jean Reno tarafından canlandırılmakta. Görevimiz Tehlike, Godzilla, Ronin gibi başarılı Amerikan yapımlarından da hatırladığımız Jean Reno, daha çok Léon rölüyle hafızalara kazınmış bir isim. Natalie Portman’ın, 12 yaşındaki Mathilda rolüyle ilk kez karşımıza çıktığı bu filmde gerçekten ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu göstermiş. Küçük yaşına rağmen oyunculuğuyla birçok eleştirmen tarafından tam not almış. Kötü adam Stansfield ise usta aktör Gary Oldman tarafından canlandırılmakta. Film oyuncu performanslarıyla adından söz ettiriyor.

Gerçekten seviginin gücünü derinliklerine kadar hissettiren bu başarılı yapım, Sevginin Gücü (Léon: The Professional) film önerileri arasında yerini aldı. Filmi izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz.