Lahana Çorbası Diyeti

Published by: 0

Bu zamana kadar bir çok farklı diyet  yöntemi denemiş olabilirsiniz fakat tahmin ediyoruz ki bunu henüz deneme şansınız olmamıştır . Tamamen yağ yakmaya dayalı olan lahana diyetini deneyin birde çok kısa sürede verdiğiniz  kilolar sizi sonderece memnun edecektir. İşte lahana diyeti karşınızda..

Yağ yakıcı olan Lahana çorbası tarifi:

 • 1 orta boy lahana
 • 6 adet büyük soğan
 • 1-2 adet domates
 • 2 adet yeşil biber
 • 1 demet maydanoz

Lahana çorbasının hazırlanışı ; Sebzeleri küçük küçük doğrayın ve bir tencereye koyun. Soğradığınız sebzelerin üstünü örtecek kadar su ilave edin. Bu karışıma ek olarak tuz,biber veya etsuyu tableti de kullanabilirsiniz. Çorbanızı sebzeler yumuşayıncaya kadar iyice pişirin. Hazır olan çrbanızı her acıktığınızda isteiğiniz kadar yiyebilirsiniz. Ne kadar çok yerseniz o kadar kilo verebilirsiniz. Bu nedenle bu diyeti harfiyen yapmazsanız ve çok uzun bir süre bu diyeti uygularsanız  beslenme bozukluğuna yol açabilir. Bu nedenle ilave verilen besinler ile tüketmeniz en sağlılık olanıdır. Diyet planı gün gün şu şekilde  olmalıdır.

Lahana Çorbası Diyet Planı

1.Gün; Çorba ve Meyve

Çorba ile her türlü meyveyi tüketebilirsiniz fakat muz hariç. Birinci gün muz yemeyin ve kavun karpuz gibi kalorisi yüksek  meyveleride tercih etmeyin. İçecek olarak tatlandırıcısız çay , kahve  ve bol bol su tüketebilirsiniz. Fakat çay ve kahvenize süt ve şeker asla koymayınız.

2.Gün ; Çorba ve Sebze Günü

Lahan çorbasının yanında bugün istediğiniz kadar sebze tüketebilirsiniz. Çiğ yada haşlanmış veya konserve olarak her türlü yeşil yapraklı sebzeyi tüketebilirsiniz.Kuru fasülye,bezelye ve mısırdan uzak durun.Bu gün ayrıca kendinize akşam yemeğinde bir ödül verebilirsiniz. Tereyağlı haşlanmış ve fırınlanmış patates ödül için çok uygun olacaktır.Bu gün hiç meyve yememeniz gerektiğinide hatırlatalım.

3.Gün;Çorba ,Meyve Ve Sebze Günü

Bu gün istediğiniz kadar çorba ,meyve ve sebze yiyebilirsiniz.Bu güne kadar diyete tam olarak uyduysanız ortalama 2,5 – 3 kilo vermiş olmalısınız.

4.Gün; Çorba,Meyve Ve Sebze Günü ( Yağsız süt ve muz da dahil )

Muz ve yağsız sütü bu gün tüketebilirsiniz.Çorba ile tüketeceğiniz muz 3 taneyi aşmasın ama sütü istediğiniz kadar içebilirsiz.

5.Gün; Et ,Domates ve Çorba Günü

Bu gün kırmızı et yiyebilirsiniz. Ortalama 300-600 gr et ( dört biftek kadar ) ve istedğiniz kadar domates yiyebilirsiniz. Bu gün çorbayı sadece bir kez için. Vüccudunuzu ürik asitten temizlemek için ise 6-8 bardak su için.

6.Gün;Et ,Yeşil yapraklı Sebze ve Çorba günü

2-3 parça et ve yeşil yapraklı sebze yiyebilirsiniz.bügün patates yok çorbada sedece bir kez içilecek

7.Gün;Kepekli pirinç,Meyve suyu,Sebze ve Çorba Günü

Tatlandrılmış meyve suları , bol sebze  ve kepekli pirinç tüketebilirsiniz bugün.Pirinci çorbaya koyabilir yada sebze ile karıştırabilirsiniz.

Yedinci günün sonunda 4,5 ile 8 kilo arasında vermiş olacaksınız.

 Lahana çorbası diyeti ile ilgili önemli notlar

 1. Et verilen günde mutlaka yenmeli çünkü vücudun yüksek proteine ihtiyacı var.
 2. Gazlı içecekler maden suyu dahil yasaktır.
 3. Bol bol su için.
 4. Çorbanın yanında önerilen besinleri mutlaka tüketin.
 5. Yeşil yapraklı sebzeler-salata-lahana-ıspanak-brokoli çak yararlı
 6. Greyfurt çok iyi
 7. Patates gününde (2. Gün ) doğranmış soğan,domates,tereyağı,biber ve tuz ilave edebilirsiniz.
 8. Diyeti 3. Gününde bitirebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:  Diyet 7 günlük yapıldıktan sonra 3-4 gün ara verilmelidir. Bu günlerde de hafif yiyecekler yenilerek aşırıya kaçılmamalıdır.