Köstebek – The Departed Film Önerisi

Published by: 0

Köstebek (The Departed) 2006 yılına ait Hong Kong ve ABD  ortak yapımı olan bir filmdir. Film zaten izlemeden önce güzel ve kaliteli kadrosuyla dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Filmde geçen diyaloglar ve replikler bile insana keyif veriyor.. Eşsiz bir senaryoya sahip olan Köstebek filmi takip etmekte zorlanacağınız bir film. 150 Dakikalık bu yapım sürükleyiciliği ile sizi alıp götürüyor. İzlerken keyifli bir vakit geçireceğiniz, bitince de vay be diyeceğiniz bu filmi büyük bir hevesle film önerileri arasına ekliyorum.  Çekimi, oyunculukları, atmosferi, senaryosu ve müzikleri tamamen kusursuz olan bu filmi izlemek için daha neyi bekliyorsunuz?

Köstebek Filmini Konusu:

Şehrin en büyük mafya ağını yöneten Frank Costello, polislerden her zaman birkaç adım önde olmak adına bir çocuk seçer. O çocuğu büyütüp eğiterek polis akademisine sokar. Böylece Collin Sullivan, mafya ağına yönelik yapılacak olan her operasyonu Frank Costelloya bildirebilecektir ve mafya ona göre hareket edecektir. Ancak tek kurnaz olan Frank Costello değildir. Polislerde mafya ağına sızması için Billy adında birisini görevlendirmektedir. Tabii ki de işler her zaman böyle kusursuz gitmeyecektir ve olayın gidişatı epey değişecektir. Filmin konusunu yazarken “Spoiler” olmaması için çok uğraştım çünkü ne söylesem filmi tahmin edilebilir kılacak. Bu sebeple mutlaka izlemenizi öneririm.

Köstebek Filminin Oyuncuları:   

Mafya babası olan Frank Costello karakterini Şimdi yada Asla, Asabiyim, Cinnet gibi filmlerde oynayan usta oyuncu Jack Nicholson canlandırıyor. Gerçekten tam role uygun kişiyi seçmişler.  Polisiye adına köstebeklik yapan Billy karakterini canlandıran kişi ise Leonardo Di Caprio.. Leonardo her filmde olduğu gibi yine farkını göstermiş. Mafya adına köstebeklik yapan Collin Sullivan karakterini ise Marslı, Geçmişi Olmayan Adam, Er Ryan’ı Kurtarmak gibi filmlerden tanıdığımız harika oyuncu Matt Damon canlandırmakta. Polisiye müdürünün yardımcısı olan Dignam’ı canlandıran kişi ise Tetikçi, Zorlu İkili, Zor Kazanç, Ayı Teddy filmlerinde oynayan Mark Wahlberg canlandırıyor. Bu güzel senaryoyu yöneten kişi ise Para Avcısı, Zindan Adası, Sıkı Dostlar, New York Çeteleri gibi filmleri yöneten Martin Scorsese. Ayrıca filmin yapımcıları arasında Brad Pitt’te bulunuyor.

Film takip edilmesi ve çözülmesi zor olduğundan anlamayanların sayısı biraz fazla.  Onun dışında filmi anlayanların hepsi filme bayılıyor. Zaten bu güzel kadronun performansını görmek için bile bence tereddüt etmeden açın filmi. Gerilim, aksiyon, suç filmi önerileri arasına eklediğimiz Köstebek (The Departed) filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz!