Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Published by: 0

Evlerin, iş yerlerinin, mutfakların, ısınmaya ve aynı zamanda ısıtmaya ihtiyacımız olan her yerde çevreci ve ekonomik özellikleriyle hem doğayı hem de cebimizi koruyan temiz enerji doğalgaz, yaşamımızın da önemli bir parçası. Bu sağlıklı enerjiyi evlerimize taşıyan kombiler sundukları teknolojik özellikleriyle pek çok ihtiyacı kolayca karşılıyor. Bu yazımızda doğalgazın sağlayıcısı kombi alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna sizler için cevap aradık.

Genel olarak kombiler teknik özellikleri itibariyle üç türde piyasaya sunulmuş durumda. Bunlar, yoğuşmalı, hermetik ve bacalı kombiler. Ancak biz bu kombilerden hangisini almalıyız kombi alırken nelere dikkat edilmeli diyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun.

Yeterli Teknik Servisi ve Yedek Parçası Bulunabilen Kombi Seçilmeli

Her ne kadar çevreci ve ekonomik bir ısınmanın en iyi yolu olsa da kombiler, tehlikesi olan cihazlardır. Yaşadığınız yerde teknik servisinin bulunması kombinizde olabilecek arızalara ve Allah korusun kaçaklara, anında müdahale edilebilmesi hayati öneme sahip. Bu nedenle teknik servisinin ve yedek parçasının bulunabildiği modeller öncelikli olarak tercih edilmeli.

Kombinin Ucuzunu Değil, Kendini Amorti Edeni Tercih Edin

Ucuz kombi almak ilk yatırım maliyetlerini düşürse bile, ilerleyen yıllarda faturalarla baş etmenizi güçleştiren cihazlardır. Bu nedenle ilk yatırım maliyeti yüksek olsa bile, kullandıkça yapacağı tasarrufla kendini amorti edebilen cihazlar seçilmeli. Böylece yapılan yatırımınız kısa sürede size uzun yıllar boyu ekonomi sağlayacak iyi bir yatırım aracına dönüşebilir.

Standartlar Her Marka İçin Geçerli

Kombi alırken mutlaka standartlara uygunluğu değerlendirilmelidir. TSE, CE ve bu alanda standart olan ISO 9002 kalite belgeli kombi tercih edilmelidir. Hayat hepimiz için yaşanmaya ve yaşatmaya değer, siz siz olun belgelendirilmiş kaliteden vazgeçmeyin.

Yaşam Alanına Uygun Kombi Seçmelisiniz

Evinizin, ofisinizin kısaca ısınma ihtiyacı duyduğunuz mekanın ebatları doğru kombiyi seçmenizde yardımcı olacaktır. Farklı güçte ve ebatlardaki kombilerden size en uygun olanı mutlaka projenlendirmede gerekli görülen asgari kombi özelliklerine sahip olmasına dikkat edin.

Kullananlara Mutlaka Danışın

Aynı çevrede ve benzer özelliklerdeki binalarda yaşayanlara tanıdıklara mutlaka sorarak kullanıcı görüşlerini almak iyi bir kombi tercihi yapmanızı kolaylaştıracaktır. Çünkü ülkemiz çok farklı iklimlere ve hava şartlarına sahip.

Yaşadığınız Ortamda Gürültüsüz Bir Konfor

Kombilerin sessiz olanlarının tercih edilmesi yaşam alanınızın çok daha konforlu olmasını sağlayacaktır. Düşük desibeldeki gürültü seviyelerine sahip kombiler tercih edilmeli.