Kıyafet Seçiminde Renk Uyumu Nasıl Olmalı

Published by: 0

Kıyafet seçiminde renk uyumu her kadının korkulu rüyalarından biri olarak görülse de aslında öyle değildir. Giyinmeyi bilen ve modayı takip eden kadınlar kıyafet seçimi konusunda ten rengi ve aksesuarlarla oluşturdukları kombinlerle harika elbiseler ortaya çıkarabiliyor. Özellikle özel günlerde, örneğin davetler, düğünler ya da iş toplantılarında kıyafet seçimindeki renk uyumuna dikkat etmek gerekir.

Her kadın elbise alırken ruhundan fışkıran dürtülerin peşinden gider. Kimi zaman bu hatalı olabilse de daha sonra durumu toparlama imkanı her zaman vardır. Size yakışan rengi bulmak için ten renginizi dikkate almanız gerektiğini unutmayın. Elbiselerde renk uyumu genelde 3 ana renk üzerine oturtulur. Bu renk kombinasyonu üzerinden tenimiz ve kullanacak olduğumuz aksesuarlar birleşir ve ortaya oldukça etkileyici bir tasarım çıkar.

Kıyafet seçiminde renk uyumu için ten renginin haricinde bir de yüzünüz önemlidir. Yüz şeklinize, makyajınıza hatta göz renginize uygun elbiseler seçmek ve bu elbiselerin renklerini abartısızca belirlemek yapılacak ilk adımlardan biridir. Özellikle göz renginize göre uyumlu üst elbise seçimi yüzünüzü daha canlı gösterecektir.

Beyaz ve Buğday tenliler için kıyafet renkleri saçınızla orantılıdır. Eğer koyu renk saçınız varsa pembe, gri, krem rengi, kırmızı elbiseler renk uyumu bakımından uygun olacaktır.

Esmer tenliler için kıyafet rengi olarak da pudra pembesi, açık yeşil, mavinin tonları, krem rengi, bej renkte elbiseler uyumlu olacaktır.

Kıyafette renk uyumu nasıl olmalıdır diyenler için unutmamanız gereken en önemli nokta, kıyafet seçiminde renk uyumu için aksesuar ve göz renklerini arka plana atmamak olmalıdır.