Kır Zincirlerini – Danny The Dog Film Önerisi

Published by: 0

Kır Zincirlerini (Danny The Dog) 2005 yılına ait Fransa, İngiltere, ABD ortak yapımı olan bir filmdir. Film harika konusuyla çok konuşulup, beğenilmişti. Film, senaryosunun güzel olduğu kadar çekilen aksiyon sahneleri ile kendisine hayran bırakıyor. Çoğu izleyen, filmi arşivine alıp zaman buldukça tekrar izliyor. Kimisi için unutulmaz bir film olmasa da izlediğinize asla pişman olmayacaksınız ve büyük bir zevkle izleyeceksiniz.

Kır Zincirlerini Filminin Konusu :

Danny, mafyanın yetiştirdiği bir dövüşçüdür. Mafya, Danny’i işleri bitirmesi için kullanır. Çocukluğundan beri bir depoda yaşayan Danny, hayat hakkında hiçbir şeyi bilmemektedir. Kafası sadece öldürmeye çalışmaktadır. Danny’i bir köpek gibi kullanan mafya onu deponun dışındayken tasmayla gezdiriyor. İşler böyleyken Danny’nin kafasında bir gün bir şeyler uyanacaktır ve artık insanları öldürmeme kararı alıp, hayata alışmaya çalışacaktır.

Kır Zincirlerini Filminin Oyuncuları :

Filmin baş karakteri Danny’i canlandıran kişi Beşikten Mezara, Suikastçı, Cehennem Melekleri gibi filmlerde oynayan Jet Li. Her filminde olduğu gibi harika bir oyunculuk sergiliyor Jet Li. Sam karakterini canlandıran kişi ise Morgan Freeman. Morgan Freeman herkesin bildiği gibi Esaretin Bedeli, Aranıyor, Lucy gibi yapımlarda da yer alıyor. Mafya babası olan Bart karakterini canlandıran kişi ise Babam İçin, Var Olmayan Ülke, Aslanların İni gibi filmlerde oynayan Bob Hoskins. Bu güzel filmi yöneten kişi ise Taşıyıcı 2 filminide yönetmiş olan Louis Leterrier.

Harika oyuncu kadrosu ve senaryosu ile Kır Zincirlerini (Danny The Dog) mutlaka izlenmesi gereken filmlerden. Güzel aksiyon sahneleriyle ve işlediği dram sayesinde film bittikten sonra hoş bir tat bırakıyor. Jet Li’yi böyle bir karakteri canlandırırken görmek insana ayrı bir güzel ve üzücü geliyor. İzlerken başkası canlandırsa bu kadar güzel olamazdı diyorsunuz. Kır Zincirlerini filmini izleyecek olan  herkese iyi seyirler dileriz!