Kilo Vermeye Engel Olan Hastalıklar

Published by: 0

Kilo vermeyi engelleyen sıkıntılar kilo vermeye engel hastalıklar hangi hastalıklar kilo aldırır zayıflamaya engel meydana gelen hastalıklar nelerdir zayıflamayı engelleyen hastalıklar ve rehabilitasyonu ile ilgili heyecan edilenleri sendeyap.net kibi sizler amaçlı bilgisini verdi . Pek çok insanın kilolarıyla başının dertte meydana geldiğini biliyor ve obezite hastalığının da gittikçe ilerlediğinin farkındayız. Peki bu problemlerin altında yatan nedenin yaşadığınız hastalıkların olabileceği hiç akınıza geldi mi?

Kilolu bir bireyin zayıflamasında ki engeller bazen içinde bulunduğu sıhhat sorunları , başa çıkmak zorunda meydana geldiği hastalıklar olabiliyor. Eksik uyumak, düzensiz ve sıhhatsiz beslenmek, davranış yoksunluğu, hata kullanılan ilaçlar ve baskı benzeri birçok faktör zayıflamaya engel olmaktadır. Fakat bu faktörlerin yanında zayıflamaya engel meydana gelen hastalıklar da mevcuttur. Peki bu hastalıklar nelerdir?

Kilo vermeye engel meydana gelen hastalıklar içinde anemi başka bir deyişle milletçe içinde malum isimiyle kansızlık olabilmektedir . Anemi hastalığının yanında bağırsakların bozulması da kilo vermeye ne sebeple sıkıntılar içinde önce sıralarda yer ediniyor . Tiroid yetersizliği, bedende kalsiyum eksikliği, insülin direnci, ruhsal sorunlar , hormon bozukluklarıkilo vermeye engel hastalıklardır. Iyi diyetler yapmanıza ve egzersiz uygulamanıza nazaran bir çeşitli kilo veremiyorsanız, nedeni yaşadığınız bu hastalıklardan biri ya da birkaçı olabilmektedir .