Karma Ciltler İçin Kolay Doğal Maskeler

Published by: 0

Bildiğiniz gibi her şeyin doğal bir tedavi yöntemi vardır, cildinizin kırışık veya kırışmaya müsait olduğunu düşünüyorsanız sıkılaştırıcı bir maske uygulayabilirsiniz, diğer bir örnekle ciltteki lekeleri gidermek için başka bir doğal cilt maskesi yapabilir, uygulayabilirsiniz. İşte bu maskelerin hazırlanışına kadar her detayını sizlerle paylaşmak istedik, ilk maskemiz gerginleştirici veya diğer bir tabirle sıkılaştırıcı doğal maske olacak.

Sıkı ve Gergin Bir Cilt İçin; 1 Tatlı kaşığı krema, 1 adet elma. Elmayı rendeleyin, krema ile karıştırın. Daha sonra yüzünüze veya uygulayacağınız bölgeye masaj yaparak uygulayın, 20-30 dakika arası bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Bu maske 4-5 günde veya 1 haftada bir uygulanabilir.herma9

Lekeli Ciltler İçin; Lekeli ciltler için doğal bir maske istiyorsanız ev imkanlarınızla bunu ayarlayabilirsiniz. Gereken  şeyler tuzsuz 1 tatlı kaşığı tereyağı, 2 çay kaşığı mısır sütüdür. İkisi karışım haline getirilir ve lekeli bölgeye masaj yaparak uygulanır, 15 dakika sonra ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Maske haftada bir uygulanabilir.

 

Parlak Bir Yüz İçin; Yüzünüze bakan insanın siz gülmeseniz bile yüzünüzün ona karşı güldüğünü hissetmesini sağlamanız için, parlak ve temiz bir yüz için uygulanabilir doğal maskelerden bir tanesini daha hazırlayalım. 1 çay bardağı kuru fesleğen, 1 çay bardağı ılık su, 2 tatlı kaşığı süt tozunu karıştırın.  Karışımı hazırladıktan sonra yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve 10-15 dakika sonra ılık su ile temizleyin.

Haftada bir veya 2 haftada bir uygulanabilir bir maske türüdür.

Cilt sorunları için doğal maske yöntemlerinden 3 tanesini sizlerle paylaştık, evinizde güvenle hazırlayabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bu maskeler sayesinde bazı sorunlarınızdan kurtulabilir ve özgüveninizi kazanarak ortam içine katılabilirsiniz. Maskeler doğal olduğu için sık kullanımda herhangi bir sorun yaratmayacaktır ancak her maskeyi en az haftada 1 uygulamanızı tavsiye ederiz, yeni cilt maskeleri için takipte kalınız.