Karın Yağlarını Eritme Yolları, Göbekteki Yağlar Nasıl Erir?

Published by: 0

Fast food (hızlı – hazır yemek) kültürünün ülkemizde ve dünyada hızla yayılmasının sonucunda yaygınaşan bir problem olan aşırı kilolar, insanı depresyona sürükleyecek bir hale getirebiliyor. Özellikle karın – göbek bölgesinde biriken yağlar hem görüntü hem de yaşam standardı açısından insanarı olumsuz yönde etkiliyor.

Toplumumuzun büyük kısmı zayıflamakonusunda yanlış bilgilere sahip, bunun sonucunda yanlış uygulamalar ile başarısızlığa ulaştıktan sonra bir çok insan yağlarını eritmek için çaba harcamaktan vazgeçiyor. Bu yanlış bilgi ve uygulamalara örnek verecek olursak;karın egzersizleri ile karın yağlarını yakmak göbeği hızlı ve kolayca eritir diye düşünülüyor fakat bilinmesi gerekiyor ki karın kaslarını çalıştırmak göbeği eritmez. Karın kasları ve göbekte biriken yağlar arasında anatomik olarak büyük farklar bulunuyor ve dolayısıyla yağlar kasa dönüşmez.

Karın kaslarını geliştirmek elbette ki önemlidir fakat bunun karın yağlarını eritmek ile karıştırılmaması gerekiyor. Göbek yağlarını eritmek için çeşitli diyetler ve egzersizlerden yazımızın ilerleyen kısmında bahsedeceğiz ve yağ yakma video eğitimleri ile destekleyeceğiz.

Göbek yağlarının rahatsız edici düzeye erişmesinin sebeplerinden en önemlilerine değinecek olursak;

  • Kötü (düzensiz) beslenme
  • Hareketsiz yaşantı
  • Cinsiyet
  • Yaş
  • Metabolizmanın yavaşlaması

Karın yağlarını yakmak çeşitli egzersizlerle mümkün ve bu egzersiz videolarını yazımda paylaşacağım.

Videolara geçmeden önce bilmeniz gereken önemli bir noktaya değineceğim; Bilimsel araştırmalara göre yağlar hiç bir zaman bölgesel olarak yakılamaz, bütün vücuttan yakılır.