Kapıdaki Düşman – Enemy at the Gates Film Önerisi

Published by: 0

Kapıdaki Düşman (Enemy at the Gates) 2001 yılına ait İngiltere, Almanya, ABD ve İrlanda ortak yapımı olan bir filmdir. Savaş filmi sevenler için gerçekten unutulmaz bir film. Sevmeyenler içinse unutulmaz olmasa da asla izlediklerine pişman olmayacakları bir film. Kapıdaki Düşman filmi bazı kişiler tarafından Er Ryan’ı Kurtarmak filmi ile kıyaslansa da bana ve bir çok kişiye göre bu film çok daha kaliteli ve başarılı. Bu sebeple Kapıdaki Düşman filmini film önerileri arasına tereddüt etmeden ekliyorum.

Kapıdaki Düşman Filminin Konusu :

Film Dünya’nın en büyük savaşlarından birisini konu alıyor. Rus asker Vasilli, savaşın kaderini belirleyecek derecede iyi bir keskin nişancıdır. Bu sebeple ünü gittikçe artmaktadır ve bunun üzerine Nazilerin en iyi keskin nişancısı Binbaşı Konig ile sürekli kapışma içerisinde bulunacaktır.

Kapıdaki Düşman Filminin Oyuncuları :

Bir Nazi olan keskin nişancı Konig rolünü canlandıran kişi Hudut, Zor Kazanç, Özgürlük Yolu ve daha bir çok önemli yapımda oynayan Ed Harris. Rusların en iyi keskin nişancısı Vasilli’yi canlandıran kişi ise Yapay Zeka, Sherlock Holmes gibi filmlerde oynayan Jude Law. Güzel oyuncu Rachel Weisz ise bu filmde Tania karakterini canlandırıyor. Rachel Weisz, Mumya, Constantine, Korku Evi gibi filmlerde oynamıştı. Bu güzel filmi yazan ve yöneten ise Jean-Jacques Annaud.

Film kaliteli savaş sahneleriyle kendisine hayran bırakıyor. Ayrıca dram, aşk, aksiyon konularınıda içerdiği için kesinlikle herkesin izleyebileceği türden bir film. Kapıdaki Düşman (Enemy at the Gates) filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz!