Kamera Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı telefonların kamera özelliklerinin tatminkar sonuçlar vermesiyle teknolojinin gerisinde kaldığı sanılan kameralar, aradan geçen süre zarfından kendilerini yenileyerek farklı ihtiyaçlara çözüm sağlayan üstün teknolojilere dönüştüler. Çok daha kaliteli görüntüler elde etmenizin yanında daha profesyonel ihtiyaçlara cevap verebilen kameraların hem kapasiteleri hem de görüntü elde etme kaliteleri son derece yüksek. Kamera alırken dikkat edilmesi gerekenlerin yanında bu yazımızda yeni teknolojileri de sizler için araştırdık.

Kamera almaya karar verdiyseniz kamera alırken dikkat edilmesi gerekenler ihtiyaçlarınızla doğru orantılı olmalı. İhtiyaç duymayacağınız özellikler yerine tam ihtiyacınızı karşılayan ürünler çok daha eknonomik faydalar sağlayabilir.

Kamera Alırken Yüksek Çözünürlük Yüksek Kalite Birincil Anahtarınız Olsun

Kameralar sundukları üstün görüntü yakalama kapasitelerini yüksek çözünürlüğe borçlular. Ancak buruda bilmeniz gereken önemli bir özelliğin de her yüksek çözünürlük değerlerinin gerçeği yansıtmıyor oluşu. Daha kaliteli markaların düşük çözünürlüklerinin, diğer markaların çok daha yüksek çözünürlükteki ürünlerinden daha net ve kaliteli görüntüler elde edebildiği gerçeğini bir kenara not etmekte fayda var.

İhtiyaca Uygun Çözümler Seçilmeli

Son dönemde özellikle video paylaşım sitelerinde sıkça tanık olduğumuz extreme sporlara gönül verenlerin aksiyon görüntüleri, bildiğimiz kameralar yerine yeni nesil aksiyon kameralarla çekildiğini hatırlatalım. Daha net ve titreşimsiz görüntü yakalamayı sağlayan bu kemaralar özel aksesuarlarla kasklara ya da çantalara monte edilebiliyor. Su altında ya da üstünde aksiyon görüntülerine ihtiyacınız varsa bu ürünler tercih edilebilir.

Yüksek Depolama Özellikleri Büyük Bir Avantaj

Kamera alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da kayıt süresinin yüksek olması gerektiği. Bu da aynı zamanda kameranın dahili depolama alanıyla yakından ilgili. Yüksek dahili depolama kapasitesi sağlayan ürünler, ekleyeceğiniz harici diskler ve kayıt kartlarıyla çok daha uzun süreli görüntüler kaydetmenizin yolunu açacaktır.

Görüntü Sabitleme ve 3D Özelliği

Daha net video kaydı yapabilmek için titreme önleme özellikli ürünler tercih edilmeli. Görüntü sabitleme özelliği bulunan kameralarla çok daha net videolar yakalayabilmeniz mümkün olabiliyor. Yeni teknolojilerden biri de mevcut kullandığımız televizyonlarda da kullanılan 3D özelliği. 3D özelliğine sahip bir televizyon ya da 3D projeksiyonla izlemek istediğimiz görüntüler elde edebilmek için 3D özellikli kameralar tercih edebilirsiniz. Böylece çok daha profesyonel kayıtlar almanızı ve seyir zevki yüksek görüntüler elde etmeniz kolaylaşacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir