Kadınlar ve Erkekler Arasındaki İletişim

Published by: 0

Yıllardır çözümleri için gerçek anlamda teşhis konulamadı kadın ve erkek ilişkilerindeki iletişim sorunları için… Başta kültürel farklılıklardan tutun da, ortak fayda da buluşamamak gibi birçok sorunu çözmenin orta yolunu bulmak mümkün mü?

ÇÖZÜMSÜZLÜK YOKTUR, ÇÖZÜLMEK İSTEMEYEN VARDIR!

Durum ile alâkalı çözümsüzlük sorunun, olayları kabullenmek ve bu sorunların yaşanabilir ya da katlanılabilirmiş gibi yaşantımız bir parçası haline getirmekten geçmektedir. Aslında çözümsüzlük yoktur, çözülmek istenmeyen vardır!

Ortak eşitliğe sahip olan kadın ve erkeklerin, sorunları çözmekte ki başarısı yüksektir. Bir tarafın, karşı tarafa nazaran eksik kalması, üstünlük itibarî ile sorunların çoğalmasını ve belki de çözülmez hale getirmesini doğurur.

İlişkilerde “bencilik” vurgusunun üstün olduğu hiçbir iletişim yönteminde haklı sonuçlar elde edebileceğinizi düşünmeyin! Her şeyin karşılıklı olabileceğini ve verdiğiniz kadarını alabileceğinin hesabını iyi yapın!

Kadın ve erkek arasında karşılıklı anlayış çok önemlidir. Böyle konularda saygının ön plânda olması gerekir ve gereksiz seviye aşımlarının doğuracağı zararları iyi analiz etmek gerekir.

Karşılıklı mutlu olmanın yolu mutlu etmek ve edilmekten geçer. Ufak şeylerden mutlu olmayı öğrenin ve öğretin. Karşı cinsinde mutluluklarına ortak olun ve mutlu etmeyi, sakın egonuza bir hakaret olarak algılamayın!

Dinlemesini öğrenin! Özellikle kadınlar bu konuda sorun oluşmasına neden oluyor. Hem dinleyin, hem de konuşurken seçtiğiniz kelimenin, yanlış algılara yol açmayacağını iyi hesap edin! Cümle içinde kullandığınız her yanlış kelimenin doğuracağı zararların, önüne geçilemeyecek hal alması olası olacaktır. En büyük kavgaların çoğunluğunda yanlış anlaşılmalar yer tutmaktadır. Doğru ifadenin yeri bu yüzden önemlidir.

Kendinizde önemli değişikliklere ve zarar verici durumlara yol açmayacak ve karşınızdaki cinsi mutlu edebilecek olgulardan kaçınmayın ve korkmayın.

Unutmayın, hayat anlaşmazsızlıklarla yaşanılır bir hale gelmiyor…