Jaluzi Perde Çeşitleri

Diğer perdelere oranla daha çok ofis gibi iş yerlerinde kullanımı uygun olan jaluzi perde modelleri evlerde ise küçük ebatlı camlar adına oldukça uygundur. Çok fazla renk ve model alternatifi bulunmayan perdelerin en büyük avantajı ışık denetimini tam kontrollü olarak saplayabilmesidir. Oldukça ekonomik bir şekilde perde kullanımını kolaylaştıran jaluziler, uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulur.

Jaluzi perdeler kullanım alanı doğrultusunda kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlara örnek olarak;

  • Perfore Jaluzi Perde;

Jaluzi perdelerin kullanıcılarına sunduğu en büyük alternatiflerinden biri de kapalı konuma getirildiği zaman dışarısının veya içerisinin görünmemesidir. Fakat perfore adlı modeller delikli bir yapıdan oluştuğundan dolayı perde kapalı konumda iken dışarısı rahatlıkla görülebilir. Ofislerde özellikle yönetici odalarında bu alternatiften yararlanılabilmektedir.

  • Mikro Jaluzi Perde;

Jaluzi perdenin bir diğer adı açılır kapanır şeritlerden oluştuğundan dolayı şerit perdedir.  Bu modelde bulunan şeritler oldukça ince yapıdan oluşmaktadır. İnce şeritler perdenin daha zarif ve daha güzel görünmesini sağlar. Özellikle evlerde mutfaklar adına bu zarif modeller tercih edilebilir.

  • Sabitlemeli Jaluzi Perde (Ziggle);

Sabitlemeli modeller genellikle eğimli olan camlar için kullanılır. Eğimli olan camların dışında bir diğer kullanım yeri ise sabit olmayan kanat camlardır. Ziggle modellerin, diğer modellerden farkı kullanılacak olan perdenin yan kısımlarına özel bir makine ile delikler açılır, tel kullanılarak perde cama sabitlenir.

  • Çift Cam Arası Jaluzi Perde;

Genellikle ufak çaptaki camlar adına kullanıma uygundur. Çift cam bulunan bölümler için doğru tercihtir. Perde iki camın arasına monte edilir. Perde camın iç yüzeyinde kalacağından dolayı manuel kullanıma uygun değildir. Uzaktan kumanda sistemi ile yönetilir.  Camların arasında kalan perde kirlenmez veya toz tutmaz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*