Iphone Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Published by: 0

Yaşamımıza ve sosyal ilişkilerimize yeni bir boyut ekleyen akıllı telefonlar marka ve modelleriyle neredeyse kimliğimizi yansıtan birer obje haline geldi. Bunlardan biri var ki, adeta bir fenomen. Tahmin edebileceğiniz gibi Iphone’dan söz ediyoruz. Iphone alırken dikkat edilmesi gerekenleri konu edindiğimiz bu yazımız Iphone almayı düşünenleri yakından ilgilendiriyor.

Bütçeniz Hangi Iphone İle Uyumlu?

Piyasada yer alan diğer marka ve modellerin fiyatlarına açık ara fark atan Iphone modelleri, kullanıcılarına ciddi külfetler yükleyebiliyor. Neredeyse aynı özelliklere sahip pek çok markanın neredeyse iki hatta üç katı fiyata sahip Iphone, yalnızca akıllı bir telefon değil, sağladığı kişiye özel uygulama ve çözümlerle bir iletişim platformu. Bütçeniz bir Iphone almaya uygunsa bile ek özellikler ve ihtiyaç duyduğunuz gerekli pek çok uygulama için de harcama gerektiren bir yönü olduğunu unutmayın. Son çıkan 6 ve 6 plus Iphone fiyatlarına bütçeniz yetersiz kalıyorsa, Iphone 5 ve Iphone 5S modelleri de sizin için bir alternatif olabilir.

İhtiyacınıza Uygun Depolama Alanı ve Üstün Görüntüler

Iphone alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de ihtiyacınız olan depolama alanını doğru belirleyebilmek. 16, 32 ve 64GB depolama alanına sahip yeni Iphone modellerinden birisi ihtiyacınız olan depolamayı sağlayabilir. Ancak burada yüksek depolama alanının yüksek ücretler anlamına geldiğini unutmamak gerekiyor.

Daha etkileyici görüntüler elde edebilmenin kapılarını aralayan Iphone 6 serisi içinde neredeyse profesyonel fotoğraflar ve videolar çekebilmenizi sağlaması nedeniyle sizin için uzun vadede artı bir özellik sunduğunu unutmamak gerekiyor. Daha profesyonel görüntüler yakalayabilmek için Iphone 6 serisi sizin için biçilmiş kaftan.

Garantili Ürünler Tercih Edilmeli

Tüm dünyada artık bir fenomen halini alan Iphone çılgınlığı, pek çok korsan üreticinin de iştahını kabartıyor. Replika olarak adlandırılan bu telefonları gerçek bir Iphone’dan ayırmak neredeyse imkansız. Bu nedenle gerçek bir Iphone satın almak için yetkili bayiiden ve garantili bir cihaz satın almalısınız.

İkinci El Iphone Satın Alınabilir Mi?

Tanımadığınız kişilerden ikinci el cihaz satın almamakta fayda var. Ancak piyasa fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle ikinci el Iphone satışları da sanıldığından çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Art niyetli kişilerle karşılaşma ihtimalinizi de düşünerek, tanımadığınız kimselerden ikinci el Iphone satın almayın.