Interstellar – Yıldızlararası Film Önerisi

Published by: 0

Interstellar (Yıldızlararası) 2014 yılının en başarılı yapımlarından birisi olmuştu. Diğer Uzay konulu filmlerden daha farklı bir konu işleyen Interstellar, sinema severlerin ilgisini büyük ölçüde çekmişti ve film konuşulmaya hala devam ediyor. Interstellar filminin etkisinde kalıp, 2. kez sinemada filme girenlerin sayısı da oldukça fazlaydı.. Filmin senaryosu harika olsada bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebeplerinden birisi yapılan harika oyunculuklar ve çekimlerdi.. Filmin en çok konuşulan kısmı ise kesinlikle müzikleri oldu. Hans Zimmer’ın bestelediği müzikler filmde sizi harika bir moda sokmayı başarıyor..

Interstellar Filminin Konusu :

Gelecekte çekilen filmde, Dünya’da artık yaşam kaynakları tamamen bitmek üzeredir. Astronot olmayı bırakıp çiftçilik yapan Cooper karakteri kızı sayesinde kapatıldığı sanılan NASA üssünü bulur. Bu üsde bilim adamları tekrar uzaya çıkmak ve yaşanabilir bir gezegen bulmak için çalışmalar yapmaktadır. Her şey hazırdır ancak profesyonel, tecrübeli bir astronota ihtiyaçları vardır. Başlarında Cooper’ın yer aldığı bir uzay ekibi kurulur ve Dünya’da ki insanlığın kurtulması adına Uzay’da yaşanabilir gezegen arayışları başlar. “İnsanlar Dünya’da doğdu ama burda ölmeye niyeti yok” sözüyle kendine hayran bırakan film Interstellar kesinlikle izlemeye değer.

Interstellar Filminin Oyuncu Kadrosu :

Cooper (Başrol) rolünde ; Düş Yakamızdan, Katil Joe, Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir filmlerinde rol alan Matthew McConaughey yer alıyor. Matthew McConaughey uzun zamandır hak ettiği başarıyı Interstellar filmiyle yakaladı. Umarız devamı gelir.

Bir çok izleyicinin ağlamasına sebep olan, filmi harika kılan karakterlerden birisi olan Cooper’ın kızı Murph rolünde ise Mackenzie Foy yer alıyor. Mackenzie Foy, Korku Seansı, Alacakaranlık Efsanesi 1 ve 2 filmlerinde oynamıştı. Henüz 10 yaşında olmasına rağmen oynadığı filmlerde harika roller sergiliyor. Mackenzie Foy’a hayatında başarılar dileriz!

Brand rolünde ise güzel ve başarılı oyubcy Anne Hathaway yer alıyor. Anne Hathaway daha önce Kara Şovalye Yükseliyor, Song One, Sefiller gibi filmlerde yer almıştı. Başarılı oyuncunun gelecekteki projeleri ise ; Alis Harikalar Diyarında, Mutlu Ol, The Burning Woman.

Yaşlı bilim adamı ve Brand’in babası Professor Brand rolünde harika oyuncu Michael Caine yer alıyor. Usta oyuncu daha önce Sihirbazlar Çetesi, Başlangıç, Prestij, Kara Şovalye gibi büyük yapımlarda yer almıştı ve Interstellar filminde de olduğu gibi harika oyunculuklar sergilemişti.

Filmin yönetmen koltuğunda ise Kara Şovalye, Başlangıç, Memento gibi harika yapımları yönetmiş olan harika yönetmen Christoper Nolan oturuyor.

Önerdiğimiz bilim kurgu filmi Interstellar (Yıldızlararası)‘ın sonuna geldik. Etkisinden bir süre kurtulamayacağınız, izlerken düşüneceğiniz bir film izlemek istiyorsanız Interstellar tam olarak size göre.  İyi seyirler..