İlişkide Başarılı Olmanın Altın Kuralları

Published by: 0

Pek çok insanın hayalinde mutlu olmak vardır. İnsan doğası yaşamı boyunca kendisini mutlu edecek uğraşlar içerisine girmiş ve farklı konularda mutluluğu aramışlardır. İnsanı mutlu eden ve yaşamı daha düzenli ve eğlenceli geçirmesine etken bir konuda insanlar arasındaki ilişkidir. Tabi her ilişki düzenli, seviyeli ve mutlu olmayabilir. Acaba bir ilişkide olması gerekenler nelerdir? İlişkide başarılı olmanın altın kuralları acaba nedir?

İnsan mutlu olmayı bir ilişkide aramaya başladığında yapması gereken bir çok şey vardır. İlişkide karşı tarafa her şeyden önce saygı gösterilmek zorundadır. Saygını olmadığı yerde insanlar tarihi devirler boyuncu ne huzuru ne de mutluluğu yakalayamamışlardır. İşte bir ilişkide olması gereken en önemli unsurda saygıdır. Bu aşamadan sonrada saygı, sevgiyi sevgide aşkı getirecektir. İşte bu noktadan sonra insanlar için ilişkide mutlu olmanın kurallarına uymak ve aramak zorundadırlar. Günümüzde ilişkilere baktığımız da çok parlak ve mutlu olduğunu söylemek oldukça güçtür. Bunda iş dünyasına atılan kadınların rolü bir hayli fazladır. Bu şekilde kadınlar eşlerini işleri gereği boşlamakta ve sorumluluklarını istemeden de olsa tam manasıyla gerçekleştirememektedir. Tabi böyle bir konuda erkeklerinde anlayışlı ve yardımcı olması beklenir. İşte bu noktada ne kadar eşler birbirlerine yardımcı olmakta ve yukarıda belirttiğimiz gibi saygı göstermektedir. Bu aşamada gösterilmeyen saygı sevgiyi ve aşkı zaman içinde öldürmektedir.

Bir ilişkide mutlu olmanın kurallarından biride aslında eşlerin birbirlerine ne kadar zaman ayırdığı ve güzel şeyleri ortaklaşa yaptıkları ile ilgilidir. Bir ilişkide insanlar kendileri için zaman ayırmayarak aslında güzel dünyanın tadının da bir anlamda tam manasıyla çıkaramamaktadırlar. Oysa saygının sevginin aşkın tutkunun baglılıığın olduğu bir ilişkide hayat doyasıya yaşanmalıdır. Belki bir gün deniz kenarında güneş batışını izlemek belki de yağan yağmurun altında ıslanmak.