İhtiyarlara Yer Yok – No Country For Old Men Film Önerisi

Published by: 0

İhtiyarlara Yer Yok (No Country For Old Men), 2007 yılına ait ABD yapımı bir filmdir. Bana kalırsa Dünya’nın en cool filmleri arasında yer alıyor. Filmi beğenenlerin sayısı da oldukça fazla, beğenmeyenlerin sayısı da oldukça fazla. Bunun sebebi filmin herkese hitap etmiyor oluşu. Çok ağır işleniyor ancak heyecanınız durmuyor. Anlatılmak istenilenler üstü kapalı şekilde işleniyor. Bu yüzden çoğu izleyici anlatılanları anlamakta çok güçlük çekiyor. Eğer ağır ilerleyen filmler izleyen ve seven birisi değilseniz sizi sıkan bir film olabilir. Şahsen bende genel olarak ağır filmler sevmem ve sıkılır kapatırım. Ancak bu film kesinlikle benim favorilerim arasında yer alıyor. Film bitince adeta bir boşlukta kalıyorsunuz ve garip bir etkiye kapılıyorsunuz. Zevkler ve renkler tabii ki tartışılmaz ancak bu filme berbat diyen insanları hiçbir zaman anlamadım, anlamayacağım… Ortada bu kadar çok seven ve sevmeyen varken karar vermekte güçlük çekebilirsiniz. En iyisi filmi izleyin ve buna kendiniz karar verin…

İhtiyarlara Yer Yok Filminin Konusu:

Liewellyn Moss, bir gün avlanırken, kanlı bir çatışmanın yaşandığı kolayca anlaşılan, etrafta birçok ceset bulunan bir yerde içi para dolu bir çanta bulur ve evine gider. Ancak Liewellyn, parayı bulduğu bölgede gördüğü bir yaralı adamı düşünmektedir. Onu gördüğünde su dilenen yaralı adama su götürmek için gece yarısı yola çıkar. Tam o sırada da o bölgeye, parayı almaya gelen Anton Chigurh, Liewellyn’in başına bela olur ve büyük kovalamaca orada başlar.

İhtiyarlara Yer Yok Filminin Oyuncuları:

Parayı bulan ve kaçan karakter Liewellyn Moss’u Yenilmezler, Amerikan Gangsteri, İz Peşinde gibi filmlerde bulunan Josh Brolin canlandırıyor. Dünya’nın en soğuk kanlı karakterleri arasında yer alan Anton Chigurh rolünü ise İçimdeki Deniz, Biutiful, Kolera Günlerinde Aşk gibi filmlerde yer alan Javier Bardem canlandırıyor. Bu karakteri, bu oyunculuğu görüp de filmi beğenmemek gerçekten çok zor olmalı. Filmin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı ise Joel Coen ve Ethan Coen.

İhtiyarlara Yer Yok filmi sanırsam Dünya’nın en çok tartışılan filmlerden. Yani yorumlara bakılarak film hakkında bir fikir edinmek oldukça zor. Eğer tatmin olmadıysanız ve izlemek için hala bir neden arıyorsanız sadece Javier Bardem’in oyunculuğunu görmek için bile izleyebilirsiniz. Bu sebeple İhtiyarlara Yer Yok (No Country For Old Men) filmini film önerileri arasına ekliyorum. İzleyecek olan herkese iyi seyirler dilerim!