Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Published by: 0

Sağlıksız beslenme ve yeteri kadar su tüketilmezse tırnakların güçsüz kalarak kırılmasına yıpranmasına neden olur.

Sağlık sorunlarının giderilmesi ve düzgün beslenme programı ile tırnakların daha hızlı uzamasını sağlar. Beslenmenize dikkat etmezseniz tırnak bakımını yapsanız bile tırnaklarınızdaki zayıflama ve kırılmayı önleyemezsiniz. En önemli kural sağlıklı beslenmek ve öğün atlamamaktır.

Yuvarlak kesim şeklinde törpüsü yapılan bir tırnağın, küt tırnak kesimine istinaden  daha düzgün bir şekilde ve hızlı uzadığı gözlemlenmiştir.  Ayrıca tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını isteyenler, tırnaklarını su içerisinde bekleterek daha hızlı uzamasını sağlayabilirler.

Bu yöntem en yaygın tırnak uzatma yöntemlerinden biridir. Ama bu yöntem suda bekleyen tırnakların kırılmasına neden olabilir. Tırnak kırılmasını engellemek için güçlendirici tırnak bakımlarını ihmal edilmeden kullanılmalıdır. Tırnakların güçlendirilmesi ve parlak görünmesi için suyun içine limon damlatmalısınız.

Sürekli oje kullanmak tırnaklara zarar verir. Haftada 2 gün oje sürülmemeli tırnaklar dinlendirilmelidir.

Sirke ve tuzu karıştırarak tırnaklara uygulamak bu yöntem tırnakların hızlı uzamasını sağlamış olur. Limon suyu ve zeytinyağı ve menekşe yağını karıştırarak bu uygulamayı tırnaklara sürmek tırnakların sağlıklı bir şekilde hızlı uzamasını sağlar. Günlük olarak her gece yatmadan önce ellerinizi vazelinleyim. Tırnaklarınıza ve tırnak etlerine faydalı olacaktır. Elinize her geçen meyve kabuğu ile tırnaklarınıza ve ellerinize masaj yapabilirsiniz. Ellerinizi yıkadıktan sonra kurulayın ve kesinlikle nemlendirin.

Haftalık bakım: Tırnaklara manikür yapmak yukarda da belirttiğim gibi her hafta yapılırsa tırnakların sağlıklı olarak uzamasını sağlar.

Tırnaklar hep aynı yöne doğru kenardan ortaya doğru törpülenmelidir. Böylelikle tırnakların dayanıklılığı artmış olur. Kolay kırılması önlenmiş olur.

Hassas kırılmaya ve soyulmaya meyilli tırnaklara sahipseniz oje çıkarıcılarda aseton ve alkol olmayanlardan tercih edilmelidir. Aseton tırnakların çok fazla kurumasına ve kat kat ayrılmasına neden olur. Tırnakları zorlayan sert hareketlerden kesinlikle kaçınınız. Asla bir tornavida açacak gibi kullanmayınız.

Stres ve bazı hastalıkların iyileşmesi için aldığımız ilaçlarda tırnak uzama hızını kötü etkiler. Tırnaklar asla yenmemelidir.