Hızlı Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Published by: 0

Bayanların ve erkeklerin bazen en çok yakındığı durumlardan birisi saç uzamasının yavaş gerçekleşmesidir, bunun sebebi kestirdiğiniz saçınızı beğenmemeniz olabilir, veya gerçekten uzun saç istiyor olabilirsiniz fakat saçınız belirli bir bölgeye kadar uzadığında artık uzamıyormuş gibi gözükebilir. Saç uzatmak için en doğal yöntembeslenmedir diyebiliriz. Peki ne yiyeceğiz?

Bilindiği gibi saçı oluşturan şey proteindir, protein, saç ve tırnak oluşumundaki hızı arttıracaktır, tabi ki bunu söylerken bir protein ilacı almanızı asla tavsiye etmiyoruz. Doğal yollardan aldığınızda etkisini görür ve zarara uğramazsınız. Peki hangi yiyecekler protein katkısında bulunur?

  • Yumurta: Her sabah yiyebileceğiniz bir besindir, protein olarak çok güzel bir katkıda bulunur ki saçınızı uzatmak istiyorsanız her sabah 1 tane yemenizi tavsiye ederiz.
  • Balık: Akşam yemeklerinde yiyebileceğiniz besinler arsında bulunur, protein değeri yüksektir.
  • Tavuk eti: Protein konusunda zengin içeriğe sahip besinlerden diyebiliriz.
  • Süt ürünleri: Her gün bir bardak süt veya bir tas yoğurt yemenizi tavsiye ederiz, süt ve süt ürünleri protein açısından zengin ürünlerdir.
  • Yemişler: Fındık, fıstık, baden, kabak çekirdeği gibi bir çok ürün protein bakımından zengindir.

Bu besinlerden her gün (aşırıya kaçmadan(aşırısı kilo aldırır)) yiyebilirsiniz, örneğin sabah bir yumurta 1 bardak süt, akşam tavuk eti veya balık, öğlende 1 avuç fıstık gibi kendinize göre ayarlayarak tüketimini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Doğal ve saç uzatan saç maskesi yöntemi:

Malzemeler: Sinameki Otu, Badem Yağı, Bemiks Ampül ve Su.

Hazırlama: Bir çay bardağı su ile sinameki otunu kaynatın, süzdükten sonra bir tatlı kaşığı badem yağını ilave edin. 1 bemiks ampülü içine katın ve karıştırın.

Uygulama: Karışımı hazırladıktan sonra saçınıza ve diplerine güzelce uygulayın, yarım saat bekletin ve yıkayın. Bu işlemi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Not: Kokusu biraz kötü olabilir fakat yapacak bir şey yok, beklerken saçlarınızı bone ile sarabilirsiniz. Düzenli uygulamada etkisini göreceksiniz.