Hangi Baharatlar Zayıflatır ?

Published by: 0

Nane
Sindirim sisteminin işleyişini uyarır ve natürel açlık bastırıcı olarak vazife yapar. İştahınızı azaltır ve tokluk duygusu yaratır.

Rezene
İştahınızı bastırır, açlık hissini azaltır ve idrar söktürücüdür. Bedendeki toksinlerin sıvı/akışkan yöntemle atılmasını olanağı sağlar . Bu lezzetli nebat hem de bir sürü güzel bir sindirime destekçi ve gösterişli bir metabolizma ikazcıdır . Bu sayede natürel olarak kilo kaybı özendiren , nihai derece gösterişli bir nebattır .

Maydanoz
Doğal bir idrar söktürücüdür. Aynı zamanda karaciğer ve böbrekleri temizler. Sindirime yardımcıdır. Kilo kaybında dayanak verir.

Kimyon
Sindirime destekçi olabilir . Metabolik fonksiyonları iyileştirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve kan akışını arttırır.

Kakule

Sağlıklı sindirimi olanağı sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Antispazmodik özelliğiyle güzel bir temojeniktir.

Zencefil
Sindirime destekçi meydana gelen bir sürü güzel bir idrar söktürücüdür. Şişkinliği azaltır ve kolesterol emilimini engeller. Termojenik özelliği yardımıyla kilo kaybetmeyi kolaylaştırır. Beden sıcaklığını yükseltir.

Zerdeçal
Sindirime destekçi olabilir , metabolik fonksiyonları iyileştirir ve vücutta yağ yakımını hızlandırır. Bununla Birlikte antioksidan özelliklere sahiptir.

Tarçın
Kan dolaşımını arttırır ve pek kilo ve obezite sıhhati üstünde pozitif tesire sahiptir. Karın yağlarıyla uğraş etmenizi kolaylaştırır. Berbat kolesterol düzeyini düşürür. İnsülin direncini tertip eder .

Hardal tohumu
Yak yakımını hızlandırır ve metabolizmayı tetikler. Kilo kaybetmede kocaman yardımcınızdır.

Karabiber
Sihirli biber de denebilir. Karabiberin vücuda 20 dakikalık yürüyüş tesiri yarattığı araştırmalarla belli olmuştur. Yağ yakımını hızlandırır.

Kırmızıbiber
Konu kilo kaybıysa, kırmızıbiber baharatların kraliçesidir. Metabolizmayı % hızlandırdığı araştırmalarla kanıtlanmıştır .