Güzel Bir Cilt İçin Kışın Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Published by: 0

Mevsim değişikliği  havayı etkilediği kadar insan doğasını da etkiler.Güneş ışınlarının güçlü yansımalarının yerine soğuk ve sert rüzgarlar alırken kendimiz için yapmamız gereken ufak dokunuşlar,sert geçen bir kışı kolay atlatmamıza neden olur.Bu hususta kış için güzellik önerilerialmamız ve bunları bir an önce uygulamaya koymamız şarttır.Örneğin,bu sayede kuruyan ve donuk cildinizin kışın bile bahar aylarında gelen ışıltılar gibi yansımasına şahit olabilirsiniz.Öncelikle güne kendinizi enejik hissedebileceğiniz bir duşla başlayabilirsiniz.Fakat bu noktada hidroterapi tekniğini uygululamanız şarttır. Duştan çıkmadan önce üç dakika boyunca suyun sıcaklığını arttırarak ve azaltarak kan dolaşımızını arttırabilir ve cildinizin canlanmasına yol açabilirsiniz.

         Kış için güzellik önerileri kapsamındaki bir diğer önemli konu,kullandığınız nemlendiricinin kalitesidir.Bu aylarda kuruyan cildiniz için yüksek faktörlü bir cilt kremi kullanmanız sağlığınız açısından son derece önemlidir. Ayrıca sadece cilt için değil dudaklarınızın çatlamasını engelleyen E vitamini içerikli dudak balımları kullanmanız son derece faydalı olacaktır.Kış aylarında kuruyan ve yıpranan saçlarınız için ise haftada bir veya vaktiniz varsa iki kez uygulayabileceğiniz  yağ maskeleri bu tür sorunlar yaşamanızın önüne geçebileceğini unutmayınız.

Bunların yanı sıra düzenli ve kaliteli uykunun önemi yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da ayrı bir önem taşımaktadır. Oksijen seviyenizle doğru orantıda olan uykunuz ne kadar sizin için yeterli olursa o kadar cild hücrelerinizin yenilenmesinde yardımcı rolü olacaktır.Bu yüzden en az 8 saat uyumanız gerekmektedir. Cildiniz ölü derilerinden hala arınmıyorsa haftada bir kez mutlaka peeling uygulaması yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Ayrıca sadece kış için güzellik önerileri adı altında değil her mevsim  cild ve vücudunuz için gerekli olan su tüketimini göz ardı etmemeniz sağlıklı bir yaşamın anahtarıdır.