Günlük Cilt Bakımı Önerileri

Published by: 0

Günlük yaşantımızda cildimizin yıpranma gibi sorunları ile karşılaşmaktayız, özellikle yüzümüzü göz önünde bulundurduğumuzda her gün yüzbinlerce toz parçacığı, hasarlar, gözenek tıkanıklıkları gibi bir çok sorun görülmekte.

Bu yazımızda günlük olarak kolaylıkla uygulayabileceğiniz günlük cilt ve yüz bakım önerilerini sizlerle paylaşacağız. Günlük cilt bakımı ve temizliği önerilerini uyguladığınız taktirde gözenekleriniz açılacak, sivilce, siyah nokta, cilt lekeleri gibi problemlerden kurtulmuş olacaksınız. Üstelik uzun süre uyguladığınızda erken yaşlanma, kırışıklık gibi problemler de daha az veya çok daha uzun zaman sonra görülmeye başlanacaktır.

Günlük cilt ve yüz temizliği, bakım önerileri;

  • İlk olarak kesinlikle bir temizleme köpüğüne, kaliteli bir köpüğe sahip olmanız gerekir, her akşam evinize geldiğinizde kaliteli bir köpük ile makyajınızı temizlemeli, gözeneklerinizi açmanız gerekmektedir. Aksi taktirde yüzünüzde lekeler oluşacaktır.
  • Temizleme köpüğünün yetersiz kaldığı yerlerde, cildinizi temizlemenizde ve cildinizi nemlendirmenizde yardımcı olacak olan temizleme sütü kullanın, temizleme sütü köpükten daha iyi bir temizlik sağlamaktadır.
  • Temizlik işlemi tamamlandığında cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırmayı sağlayacak olan tonikleme işlemine geçebilirsiniz, herhangi bir yerden aldığınız kaliteli bir tonik ile cildinizi siliniz. Bu işlem sonrasında eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz tonik cildinizi biraz yıpratacaktır, bu yüzden bir sonraki aşama olan nemlendirici kreme geçelim.
  • Temizlik ve tonikleme işlemleri de bittiğine göre cildinizi nemlendirecek, yumuşatacak olan nemlendirici krem kullanımını yapmanız gerekir, biraz kaliteli bir cilt kremi aldığınızda nemlendirme, bakım özelliği olanlardan kullanabilirsiniz.

Bu 4 işlemi her gün, (akşam) uygulayarak cildinizin bakımını sağlayabilirsiniz, bu sayede siyah nokta oluşumu, akne gibi sorunların üstesinden gelmiş olup, yıllar geçtikçe cildinizin daha az yaşlanmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki cilt bakımı güzel bir görünüm için olmazsa olmaz unsurlar arasında yer almaktadır, bu nedenle her gün aksatmadan uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.