Gripten Nasıl Korunabilirim? Gripten Korunma Yolları

Published by: 0

Gripten Koruyan Bitki Çayları

Soğuk kış aylarının ilk günlerini yaşamaya başladığımız şu günlerde gripten yatağa düşmüş birçok yakınımız olduğunu görmekteyiz. Grip kış aylarının kabusu olmakla beraber ondan korunmanın yolları olduğunu da bilmek de yarar vardır. Kış ayları öncesi yaptıracağımız grip aşısı ile bilgili bilim adamalarının uzlaşma sağlamadığı da bir gerçektir. Bu yüzden biz bu topa girmeyip doğal yöntemlerle gripten nasıl korunacağımızı bilmeliyiz. Öncelikle gripten korunmak için giyim ve kuşamımıza dikkat etmeliyiz.

Hava şartlarına uygun giyinmek ilk tedbir olacaktır. Fakat bazı hallerde bu tedbirler yeterli olmamak da ve ek takviyeler alınması gerekmektedir. Antibiyotik kullanımında dünya da ilk sırada olan ülkemiz bu noktada da kötü bir sınav vermiştir. Antibiyotiğin artık etkisini yitirmeye başladığını söyleyen uzmanlar olabildiğince uzak durmamızı tavsiye etmektedirler. Bilim adamalarının gripten korunmak için önerdiği bazı bitki çayları mevcuttur.

Gripten korunma yolları

Bu nedenle bunların kullanılması gripten mümkün olduğunca sizi koruyacaktır.  Gripten koruyan bitki çayları çok çeşitli olmakla birlik de bazıları çok  etkilidir. Bunlar arasında ekinezya ilk tavsiye edilenler arasında yer alır.  Ekinezya içeriğinde bulunan etken maddeler ile grip virüsünü kovucu unsurlar  taşımaktadır. Gripvirüsünden korunmak ve boğazımızı soğuk algınlığına karşı  dirençli hale getirmek için bu mucize bitki çayı vazgeçilmezlerimiz arasında ilk  sıralara konmalıdır. Bunun yanında ada çayı hem boğazlarımızı koruyacak ve  soğuk algınlığından doğacak olan virüsleri etkisiz hale getirecektir.

Ihlamur hekimlerin de tavsiyeleri arasına girmiş çok önemli bir bitkidir. Tarih  kitaplarında bile yeri olan ıhlamur Osmanlı sarayının en gözde bitkisi arasına girmiştir. Zencefil bitki çayları içinde en eski bilinen özelliği ile dikkat çekmektedir. Aynı ıhlamur gibi bilinirliği çok eski çağlara kadar uzamaktadır. Modern tıbbın olmadığı dönemlerde zencefil alternatif tıbbın da en önemli ilacı olarak kabul edilmekteydi.