Gribe Ne İyi Gelir? – Doğal Yollarla Grip Tedavisi

Published by: 0

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte grip mevsimi de açıldı. Grip nasıl geçer, gribe ne iyi gelir diye düşünenlere grip için şifalı bitkilerden oluşan bir karışım önermek istiyorum. Grip bildiğiniz gibi vücudun savunmasız kalmasından dolayı oluşan ve bulaşıcı bir hastalıktır. Kimi kişilerde grip oldukça ağır geçmektedir. Gribe iyi gelen meyveler, portakal, elma, mandalina, greyfurt gibi C vitamini dolu olan meyveler olmakla birlikte sebze olarak yeşil biber de içindeki C vitamini sebebiyle grip tedavisinde faydalıdır.

Gribi evde tedavi etmek isteyenler için kendi uygulamış olduğum şifalı otlardan oluşan karışımı anlatmak istiyorum. Grip virüsünü alıp ateşlenmeye başladığınızda nane, limon ve kekik karışımı hazırlayarak tedaviye başlıyoruz. Öncelikle demliğin içine 3 kaşık nane, 3 kaşık kekik ve yarım limon atıyoruz. Limonun dış kabuğunu soymayı ihmal etmeyelim. Daha sonra üzerine suyu koyup demlemeye başlıyoruz. Kaynatma değil, demleme yöntemiyle şifalı çayımızı hazırlıyoruz.

Nane, limon ve kekikten oluşan karışımımız demlendikten sonra 2 ya da 3 fincan içmemiz gerekiyor. Grip için faydalı olan bu bitkisel karışımı içerken 1 tane de gripin almamız iyi olacaktır. İçtikten sonra da yatağa giriyoruz ve dinleniyoruz. Gribi iyileştirmek için dinlenmenin ve vücudun kendisini toplamasının önemli olduğunu unutmayın.

Karışımı içtikten ve sonra yatağa girip uyuyoruz. Gece boyunca oldukça fazla terleyeceksiniz. Bunu sakın dert etmeyin bu sayede grip geçmiş olacak. Siz ya da ailenizdeki bireyler de grip belasından kurtulmuş olacak. Kendim grip aşısı olmadığım için sene de 2 kere ağır grip geçiriyorum. Gribe ne iyi gelir diye soranlara da yukarıdaki tarifi veriyorum.