Gilbert’in Hayalleri – What’s Eating Gilbert Grape Film Önerisi

Gilbert’in Hayalleri ( What’s Eating Gilbert Grape) Ailemizin hayatımızdaki yeri çok önemlidir. Ne olursa, nasıl olursa olsun yine de karşılık beklemeden bizimle olan tek servet. İşte bu filmde bunu en samimi şekilde sunmuşlar. Oyunculuklarıyla, duygusal sahneleriyle, diyaloglarıyla hatta müzikleriyle ne abartılan ne de eksik kalan kısacası her şeyiyle tam dozunda olan nadir filmlerden. İzlerken bir film değilde sanki gerçek hayattan bir kesit karşımızda duruyor. Bunun nedeni duygu sömürüsü yapmadan gayet sıradan denilebilecek bir şekilde filmi işlemiş olmaları. Yavaş ilerlemesine rağmen hafif bir tebessümle izletiyor kendini. Akşam saatlerinizi değerlendirebileceğiniz sakin, aksiyondan uzak kısaca durağan bir aile dramı izlemek isteyenler için film önerileri arasında yerini alıyor.

Gilbert’in Hayalleri Filminin Konusu:

Gilbert Grape 20 li yaşlarında bir genç. Babasının ölümü annesini hayata küstürür ve televizyon başından kalkmayan bir obezite hastasına dönüşür. Amerikanın küçük bir kasabasında annesi, ablası, onu zorlayan bir kız kardeşi ve otistik bir çocuk olan erkek kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Bir kamp için yolda olan Becky ve büyük annesi bu kasabadan geçerlerken karavanları bozulur ve bir süre burada kalmak zorunda kalırlar. Becky ile hoş vakit geçiren Gilbert ondan etkilenmeye başlar. Gilbert her ne kadar bu küçük kasabadan, her gün aynı şeyleri yapmak zorunda olmaktan, yaşadığı zorluklardan artık bunalsa da alacağı kararlarda ailesini de düşünmek zorunda olduğunun farkındadır.

Gilbert’in Hayalleri Filminin Oyuncuları:

1993 ABD yapımı olan filmde fedakar ağabeyimiz Gilbert’i dünyaca ünlü aktör Johnny Depp canlandırıyor. Bu filmde oldukça genç olan Johnny Depp her zaman ki gibi mükemmel bir oyunculuk sergilemiş. Gilbert’ın her şeyden çok sevdiği otistik kardeşi Arnie’yi ise yine dünyaca ünlü bir aktör Leonardo DiCaprio canlandırıyor. Bu filmde henüz 19 yaşında olmasına rağmen resmen nasıl büyük bir oyuncu olacağını kanıtlamış. DiCaprio bu rolüyle ilk kez Oscar’a aday gösterilmiş. Filmde rahat tavırlarıyla dikkat çeken gezgin bir kız olan Becky ise Juliette Lewis tarafından canlandırılıyor.

Samimi bir fedakarlık öyküsü, Gilbert’in hayal kurmayı bile bir kenara bırakarak ailesi için yaşaması, gerçekçi bir dram filmi izlemek istiyorsanız Gilbert’in Hayalleri ( What’s Eating Gilbert Grape) filmini izleyebilirsiniz. Hiç bir şey için değilse bile Leonardo DiCaprio’nun müthiş oyunculuğuna şahit olmak için izlenir. İyi seyirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir