Geçmişin Gölgesinde – American History X Film Önerisi

Published by: 0

Geçmişin Gölgesinde (American History X) 1998 yapımı bir Amerikan filmidir. Hayat konusunda ders çıkarılması gereken en önemli filmlerden birisi Geçmişin Gölgesinde.. Suç filmleri kategorisinde yer alan bu filmi hissettirdiği dramı, oyunculukları ve özellikle replikleri için film önerilerimizin arasına ekliyoruz. Bende dahil bir çok izleyenin bazı düşüncelerini tekrar gözden geçirmeyi, değiştirmeyi sağlayan bir film. 1998 Yapımı olsada günümüzde hala yaşanan olayları harika bir şekilde ele alıyor Geçmişin Gölgesinde. Bu yüzden mutlaka izlenmeli.

Geçmişin Gölgesinde Filminin Konusu:

Siyahiler ile byazların birbirileri ile en çatışmalı olduğu dönemleri anlatan filmde Derek Vinyard’ın babası bir siyahi tarafından öldürülmektedir. Bu olayın da katkısıyla Derek Vinyard ağır bir nazi olur ve karşısına çıkan tüm siyahiler ile çatışma haline girer. Derek Vinyard büyük bir çetenin lideridir. Bu, siyahi çalıştıran iş yerlerini ve tüm mekanlara saldırı düzenleyen, mesajlar bırakan bir çetedir. Bir gece üç siyahi Derek Vinyard’ın evine hırsızlık için girmeye kalkışırlar. Bunun üstüne hırsızlık yapan siyahileri öldüren Derek hapishaneye girer ve orada her şey değişir..

Geçmişin Gölgesinde Filminin Oyuncuları :

Filmin baş karakteri Derek Vinyard rolünü canlandıran kişi Dövüş Klübü, İtalyan İşi, Sihirbaz gibi yapımlarda oynayan Edward Norton. Edward Narton bu filmde rolüne gerçekten çok yakışmış ve harika bir iş çıkarmış. Abisinin yolundan giden Danny Vinyard’ı canlandıran kişi ise Edward Furlong. Edward Furlong, Sancı, Awakened, Crave, Borsaya Saldırı gibi filmlerde de yer aldı. Filmin bu güzel senaryosunu yazan kişi David Mckenna. Yönetmeni ise Tony Kaye..

Geçmişin Gölgesinde (American History X) izleyip ders çıkarılması gereken bir film. Böyle gerçekçi bir senaryo ve harika oyunculuklar birleşince ortaya güzel bir film çıkmış. Filmdeki dramı büyük ölçüde hissediyorsunuz. Bu yüzden Geçmişin Gölgesinde filmini izlemenizi öneririz. Filmi izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz..