Gazap Ateşi – Man on Fire Film Önerisi

Published by: 0

Yine bir Denzel Washington filmiyle devam ediyoruz.. Gazap Ateşi (Man on Fire), 2004 yılına ait İngiltere ve ABD ortak yapımı olan bir aksiyon ve dram filmidir. Aksiyon ve Dramı aynı anda işleyen filmler arasında gerçekten en iyi örneklerden birisi. Konu olarak Kore yapımı olan Mazisi Olmayan Adam filmini andırıyor ancak gidişatı ve işlenişi çok daha farklı. Hisleri körelmiş bir adamın, küçük bir kız sayesinde sevgiyi tekrar hatırlamasını anlatan Gazap Ateşi, güzel oyunculuklarıyla ve özgün senaryosuyla izlenmeyi kesinlikle hak ettiği için film önerileri arasına ekliyorum. Benim önerim filmi alt yazılı izlemeniz. Çünkü filmde birkaç dil kullanılmış ve Türkçe dublaj versiyonunda birçok sahne çevrilmemiş. Diyaloglardan kopmamak için orijinal dilde, Türkçe alt yazılı bir şekilde izlemenizi öneririm.

Gazap Ateşi Filminin Konusu:

Eskiden orduda bulunan ve özel görevlere katılan Creasy, eski günlerinden kalan kötü hatıraları yüzünden her geçen gün daha da derine batmaktadır. Yeni bir yaşam sürdürmek isteyen Creasy, bir arkadaşı sayesinde zengin bir ailenin küçük kızının korumalığını yapmaya başlar. Şehrin karmaşıklığı ve zengin ailenin içinde bulunduğu tehlike karşısında Creasy, küçük kızı korumak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

Gazap Ateşi Filminin Oyuncuları:

Filmin başkarakteri olan Creasy’i canlandıran kişi Deja Vu, Düşmanı Korurken, Amerikan Gangsteri gibi filmlerde oynayan Denzel Washington canlandırıyor. Diğer filmlerinde olduğu gibi bu filmde de harika iş çıkarmış. Creasy’nin koruduğu küçük kız Pita’yı ise genç yaşına rağmen birçok yapımda yer alan Dakota Fanning canlandırıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise bu tür yapımlarda başarılı işler çıkartan Tony Scott oturuyor.

İnsanı çok büyük etkileyen bu filmi, özellikle bu türü seviyorsanız mutlaka izlemelisiniz. Filmde yer alan replikler adeta içinize dokunacak. Gazap Ateşi (Man on Fire) filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz. Not: Gazap Ateşi adlı filmi izleyip beğendiyseniz, Mazisi Olmayan Adam adlı film önerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.