Felekten Bir Gece – The Hangover Film Önerisi

Published by: 0

Felekten Bir Gece (The Hangover) 2009 yılına ait Almanya ve ABD ortak yapımı olan bir komedi filmidir. Komedi kategorisi deyince akla ilk gelen filmlerden birisi bana kalırsa. Ancak bu filmde dahil hiçbir kaliteli komedi filmini öyle “her an her saniye kahkaha atacağım” düşüncesiyle izlememelisiniz. Çünkü bu beklentiye girerseniz, film ne kadar kaliteli olursa olsun beklentinizin altında olacaktır. Bu filmde mizahın uç noktalara çıktığı kısımlar zaten size yetecektir. Felekten Bir Gece, 3 filmden oluşan bir seri. Bana kalırsa en iyisi kesinlikle ilk filmi. Diğer iki filmi de kesinlikle eğlenceli ancak birincisinin yerinin her zaman ayrı olduğunu sizde anlayacaksınızdır izledikten sonra. Komedi kategorisinin en eğlenceli filmlerinden birisi olan Felekten Bir Gece, bir yandan eğlendirirken diğer bir yandan hafif hafif izleyiciyi gerdiği için kesinlikle film önerileri arasına girmeyi hak ediyor.

Felekten Bir Gece Filminin Konusu:

4 Yakın arkadaş, içlerinden birisinin bekarlığa veda partisini kutlamak amacıyla Las Vegasa gitmektedirler. O gece kendilerini eğlenceye adayan arkadaşlar, sabah uyandıklarında otel odalarında tavuklar, ağlayan bir bebek, bir adet kaplan ve birçok garip şey ile karşılaşırlar. Tabii en kötü yanı bunlar değildir. Daha kötüsü ise damat kayıptır. Geceye dair hiçbir şey hatırlamayan üç arkadaş başlarındaki belalardan kurtulmaya çalışırken bir yandan damadı bulup düğüne yetiştirmeleri gerekmektedir.

Felekten Bir Gece Filminin Oyuncuları:

Mesleği öğretmenlik olan dört arkadaştan birisi Phil Wenneck’i ünlü oyuncu Bradley Cooper oynuyor. Bradley Cooper, Limit Yok, Keskin Nişancı, Umut Işığım gibi ünlü yapımlarda da yer alıyor. 4 Arkadaştan bir diğeri olan aynı zamanda bu duruma düşmelerine sebep olan Alan Garner karakterini ise Git Başımdan, Bitir İşini ve 2016 yılında vizyona girecek olan Masterminds filmlerinde yer alan Zach Galifianakis canlandırıyor. Doug Bilings (Damat) karakterini ise Aşkın Yaşı Yok, Siyah At gibi filmlerde oynayan Justin Bartha canlandırıyor. 4 Arkadaştan en sakin ve uysal olanını ise Ed Helms canlandırıyor.

Vaktinizi en eğlenceli şekilde değerlendirmek için tartışmasız en iyi seçeneklerden birisi olan Felekten Bir Gece (The Hangover) filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler ve iyi eğlenceler dileriz!