Evlilik Kararı İçin Tüyolar

Published by: 0

DOĞRU EVLİLİK NASIL YAPILIR?

Evlilik insan hayatındaki en önemli unsurlardan biridir. Her birey doğru insanı bulmak ve onunla beraber bir hayata sahip olmak ister. Bireyler çoğu zaman çevresinden, evlenmiş olan arkadaşlarından evlilik kararı için tüyolar alırlar. Bu ne kadar etkili yöntemdir bir bakalım.

Evlilik tanım olarak iki insanın hayatlarını birleştirerek bir aile oluşturması kavramıdır. Oluşan bu çekirdek aileye zamanla yeni üyeler eklenir. Başlangıçta çekirdek aile olan bu kurum zamanla büyük bir aileye dönüşür. Bakıldığında hem bireysel hem toplumsal yönden çok önemli bir kurumdur çekirdek aile. Doğru evlilikler yapıldığında mutlu bireyler, mutlu çocuklar yetişir. Bu da mutlu bir toplum oluşmasını sağlar. Doğru yapılmayan evliliklerde sorunlu eşler, sorunlu çocuklar ortaya çıkması muhtemel bir olgudur. Böyle durumlarda da sağlıksız bir toplum ortaya çıkabilir.  Pekâlâ;  boşanma durumlarında, geçmişe göre çok fazla artış görülen günümüzde evlilik kararı nasıl alınır? Evlilik kararı için tüyolar nelerdir. Doğru bir evliliğin en büyük sırrı samimiyet ve sadakattir. Eşlerin birbirini dinliyor olması da çok önemlidir. Her iki tarafın kendi hayatının olduğu gerçeğini kabul edip, sıkmadan, yormadan, bencil olmayan gerçek bir sevgi yaşıyor olmaları evliliğin uzun ömürlü olmasını sağlar. Birbirlerinin fikirlerine saygı duymak, olumsuz bir şey olduğunda bile saygıyı koruyabilmek de çok önemlidir. Sadece ben merkezcil bir dünyanız varsa evlilik size göre bir şey değildir. Uzun yıllar aynı evde bir insanla yaşamak çok zor bir olaydır. Eğer gerçekten doğru insanı bulduysanız evlilik kurumu çok kolay hale gelir.

Aslında evlilik kararı için tüyolar çok basittir. Biraz iç sesinizi dinleyip, hayatınızı birleştirmek istediğiniz insana objektif gözle bakarsanız, evlilik kararı için en büyük tüyoyu almış olursunuz.