Evlilik için hazır mısınız?

Published by: 0

Tanıştınız, aşık oldunuz, birlikte geçen sürenin sonunda evlenmeye karar verdiniz… Evliliğe karar vermeden önce kendinize sormanız gereken en önemli soru ‘emin miyim?’ olmalı. İşte kendinizi hazır ve emin hissetmek için kendinize sorabileceğiniz sorular.

Bir mizah duygusu var mı?

İster erkek, ister kadın; herkes birlikte gülmekten hoşlandığı, mizah duygusuna sahip biriyle olmak ister. Bu bir ilişkinin sağlıklı gidişatı için çok önemlidir

Sorumluluklarınız katlanacak

Evlilik özellikle kadınlar için ciddi bir sorumluluk demek. Evlilik ekstra enerji gerektirir. İster çalışıyor olun, ister ev kadını; eve geldiğinizde bir sürü iş sizi bekliyor olacak. Eşiniz bu sorumluluğu sizinle paylaşsa da yinede yükün büyük bir kısmını üzerinizde hissedeceksiniz. Bunlara hazır mısınız?

Evlilik acı-tatlı her şeyi paylaşmaktır

Hastalık, sağlık, mutluluk, Zenginlik, parasızlık… Bazen kendinizi verici taraf olarak hissedeceksiniz. Yaptıklarınıza karşılık birşey alamıyor muşsunuz gibi gelecek belki. Evet evlilik bir şeyleri karşılık beklemeden yapmak olabilir ama unutmayın bu bir ayarsız terazi.

Evlilik birbirinden farklı iki kişinin dünyası

Siz titiz biri olabilirsiniz o dağınık, siz savurgan olabilirsiniz o tutumlu, siz sosyalleşmeyi sevebilirsiniz, o evde oturmayı… Çoğaltılabilecek bu binlerce örnek için hazır mısınız?

Rahatsız edici alışkanlıkları sevimli olarak görmeye çalışın. Sevdiğiniz insanı bütünüyle iyi, kötü özellikleri ile gerçekten kabul etmek için bir yol bulmalı ve hazır olmalısınız.