Evde Hazırlanan Yüz Maskeleri

Published by: 0

Bayanların olmazsa olmazlarından birisi de hiç şüphesiz cilt bakımıdır. Tabiri caizse yemek yemek gibi ya da su içmek gibi zaruri bir ihtiyaç halini alan cilt bakımı, bayanların dünyasında oldukça doğal bir davranıştır. Bu nedenle Dünyada bir çok güzellik merkezi bulunmaktadır fakat maddiyatın getirdiği durumlardan ötürü her zaman kadınlar güzellik merkezlerine başvuramayabilirler. Onun yerine evde hazırlayabilecekleri yüz maskeleri ile güzellik merkezlerine ihtiyaç duymadan kendileri de doğal yüz maskeleri hazırlayabilirler.

Yumurta Maskesi ile Kolay Yüz maskesi  

Evde yüz maskeleri hazırlarken yumurta maskesi sizin birçok ihtiyacınızı karşılar. Yapılması gereken işlem ise yine çok kolay.  Zaten burada yapmaya çalıştığımız da evde kendi kendinize yapıp uygulayabileceğiniz kolay yüz maskesi tarifleri vermek.

Taze yumurtanın akını sarısından ayırın. Ayırdığınız akını iyice çırpın ki içindeki mineral ve vitaminler eşit dağılsın. Sonra ister parmaklarınız ile yok isterseniz de ince ve yumuşak bir fırça ile yumurta akını yüzünüze sürün. Çok değil, yaklaşık 5-6 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayıp durulayın. Daha ilk uygulamanızdan itibaren yüzünüzün parladığını fark edeceksiniz.

Muz Maskesi ile Kolay Yüz Maskesi 

Muz maskesi keza yumurta maskesi kadar uygulaması kolay yüz maskesi aramalarının içinde gelir. Muzun içindeki mineral ve vitaminler sayesinde cildinize doğal yüz maskeleri işlemi yaparken  aynı zamanda sanki botoks yapmış gibi cildiniz gençleşir.

1 Muz, 1 tatlı kaşığı bal ve 3 tatlı kaşığı yoğurdu bir kapta iyice karıştırıp yüzünüze sürün. 10 dakika kurumasını ve cildinizin emmesini bekledikten sonra ılık su ile yıkayıp durulayın. Sonuçlara siz bile inanamayacaksınız!

Yoğurt Maskesi ile Kolay Yüz Maskesi 

Günlük hayatta kirlenen ve gözenekleri dolan cildinizi temizlemek için cildinize pek ala yoğurt sürüp kuruduktan sonra yıkayabilirsiniz. Bu evde yüz maskesi siyah noktalar ve cildin nem-yağ dengesi için size oldukça avantaj sağlayacaktır.

Salatalık Maskesi ile Kolay Yüz Maskesi 

Yüz maskeleri bu kadar revaçta olmadığı ve konuşulmadığı dönemlerde annelerimiz ablalarımız,  salata için soydukları salatalıkların kabuklarını atmayıp yüzlerine sürer 15-20 dakika beklerlerdi. Hem ucuz hem de çok kolay olan bu maske evde hazırlanan yüz maskeleri içerisinde hemen hemen en bilinen ve en çok uygulanan çeşididir. Salatalık maskesi sayesinde cildinizin nem dengesi yerine oturur ve cildiniz beslenir.

Evde hazırlanan yüz maskeleri ile hem kendi kendinize bakım, hemde bütçenize bakım yaparsınız. Bu işlemler esnasında ufak ama önemli bir detayın altını çizmek isteriz. Yapacağınız bakımın etkisinin en üst seviyeye çıkması için cilt tipinizi iyi bilip buna göre en uygun olan kolay yüz maskesi uygulamanızı tavsiye ederiz.