Etkileyici Göz Makyajının Sırları

Published by: 0

Bakışlarımıza anlam kazandıran ve yüzümüzün dahada güzel görünmesini sağlayan, kuşkusuz gözlerdir. Uygulanan doğrugöz makyajı ile sizde  etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Ten rengi, göz rengi ve yapısına uygun makyaj  yöntemlerini ve püf noktalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

-göz kaleminizin ucu mümkün olduğunca ince olmalıdır.

-beyaz tenli bayanlar daha yumşak olan kahverengi ve gri tonlarını tercih etmelidir.

-mat veya parlak far yerine ışığı parlatan koyu farları seçin.

-kaş altına çok parlaklık veren ürünleri kullanmamalısınız ve kaşınız için kullanacağınız kalemin kaş rengine yakın olmasına dikkat etmeniz gerekir.

-seçeceğiniz  rimelin topaklanmaması için kaliteli bir ürün önemlidir.

Aslında doğru göz makyajının altın kuralı kişinin kendi gözlerini iyi tanımasıdır. Göz yapısını tanıyan bir kişi kendine uygun makyaj metodunu da bilir. En önemli makyaj sırrı ise birçok bayanın sorunu olan eyelinerdır.doğru kullanıldığında mükemmel sonuçlar alabileceğiniz eyelinerı kullanmakta zorlanıyorsanız ucu çok ince açılmış göz kalemi size yardımcı olacaktır. Göz çevrenizdeki ince kırışıklıklar içinde metalik ve krem farlar yerine pudra dokulu olanları kullanmaya özen gösterin, böylece kırışıklıkların belirginleşmesini önleyebilirsiniz. Göz yapısına göre makyaj uygulamanın püf noktalarıda yapacağınız tonlamadır. Eğer gözleriniz birbirine yakınsa koyu far rengi daima dışta olmalıdır ve eyeliner kullanılacaksa sadece kuyruk kısmına uygulanmalıdır. Yaz ve bahar aylarında canlı renkleri,pırıltı ve simli farların yanında neon renkleride kullanabilirsiniz. Kış aylarında ise mat olan gri, mavi ve yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz. Kahverengi gözlüler bej, doğal tonlar, menekşe, zeytin yeşili  ve kahverenginin tonlarını tercih ederek gözlerinizi dahada ön plana çıkarabilirsiniz. Pembe ve leylak tonları ise gözleri şiş göstermektedir.Kahverengi  gözlü olanlar bu tonları tercih etmemelidirler.