Estetik Ameliyatların Zararları

Published by: 0

Hem dünya genelinde, hem de ülkemizde bayanlar daha güzel ve kusursuz görünebilmek adına estetik ameliyata ihtiyaç duymaktadırlar. Geçmiş yıllarda estetik ameliyatlar yüksek bütçeler gerektirmekteydi ve aynı zamanda daha fazla risk taşımaktaydı. Bu alanda da önemli teknolojik gelişmelerin yaşanması ile beraber, artık estetik ameliyatlar daha az maliyetli olmakta, daha fazla uzman doktor bulunmakta ve daha kısa sürede iyileşme yaşanmaktadır. Tabi, estetik ameliyat sonrası bazı riskler de en aza indirilmiştir.

Estetik ameliyat yaptırmayı düşünenler ve bu konuda bazı endişeleri olanlar için yazımızın devamında estetik ameliyatın çeşitli zararlarından bahsedeceğiz.

  • Yağ aldıra estetik operasyonları, diğer operasyonlara göre daha fazla risk taşımaktadır. Bunun da nedeni iç organların zarar görme ihtimalidir. Burun ve göğüs ameliyatları ise daha az riske sahiptir.
  • Estetik ameliyat olacağınız sağlık kuruluşu hakkında detaylı araştırma yapmalı ve aynı zamanda doktor seçiminde de yılların deneyimine sahip uzmanları tercih etmelisiniz. Daha düşük fiyat veriyor diye, daha az kaliteli yerde estetik operasyon geçirmenin riskleri de daha fazla olacaktır.
  • En az iki uzman ile görüştükten sonra karar vermelisiniz.
  • Estetik ameliyat öncesinde herhangi bir hastalığınız varsa bildirmeniz gerekir. Çünkü estetik operasyonların geri dönüşü yoktur.
  • Kendinizi psikolojik olarak hazırlamazsanız, estetik ameliyat sonrası sıkıntılı bir süreç yaşayabilirsiniz.
  • Bu ameliyatların en kötü kısmı, doktor ile hastanın ortak paydada buluşamaması ve hastanın istediğinden farklı bir estetik operasyon geçirmesidir.