En Trend Perde Modelleri

Yeni Perdeler Göz Alıcı Modelleriyle Göz Kamaştırıyor
Bir mekana girildiğinde öncelikle dikkat çeken aksesuarlardan biri de perdelerdir. Perde olmayan bir mekan göze hoş görünmez ve tamamlanmamış bir dekorasyon algısı olunmasına neden olur. Hem hoş bir dekorasyon oluşturabilmek hem de gizliliği koruyabilmek adına işyeri veya evlerde mutlaka mekanın dokusuna uygun olan perde modellerine yer verilmelidir.

Oldukça yaygın renk ve desen seçenekleri ile satışa sunulan perdeler arasından seçim yapmak bayanlar adına zordur. Ancak doğru seçimler yapılmadığı takdirde, istenilen dekorasyonu oluşturmak mümkün değildir.

Perde Seçimi Yapılırken En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Şey; UYUM

Ev alışverişi yapılırken perde; oturma grupları, mobilya ve halılardan sonra alınmalıdır. Perdenin odada yer alan bütün ürün grupları ile uyumlu olabilmesi için alışveriş sırası önemlidir. Koltuklar ile uyum içerisinde olan bir perde ile kusursuz bir oda oluşturulabilir. Ancak bayanların en çok başvurduğu yöntemlerden biri olan birebir renk uyumu, yapılan yanlışların başında gelir. Birebir aynı renklerde veya renk tonlarında olan perde ve koltuklar odada sıkıcı bir görüntünün oluşmasına neden olabilir. Yine aynı şekilde yanlış yapılan bir diğer konu ise mevcut koltuk desenleri ile aynı olan deseni perdelerde veya fonlarda kullanmaktır.

Uyumu yakalayabilmek için yapılması gereken şeylere örnek olarak; pastel renk geçişlerini kullanmak verilebilir. Örneğin; turkuaz ve açık mavi gibi renk tonlarında oturma gruplarına sahipseniz seçiminiz pembe veya toprak tonlarında olan perdelerden yana olabilir. Doğru renk geçişleri oluşturmak ile mükemmel bir dekorasyona imza atmak doğru orantılıdır. Koltuklarınız veya halılarınız koyu tonlarda ise açık renkli tül perdeleri, koyu renkli fon perdeleri tercih edebilirsiniz. Oturma gruplarınız desenli ise, desenli perde tercih etmek yerine kombinasyonun içerisinde yer alan herhangi bir renk tonunda olan perdeyi tercih ederek odanızı modern bir görüntüye ulaştırabilirsiniz.

2017 Yılının En Trend Perde Modelleri Hangileri?

Her yıl perde modasına yeni bir koleksiyon eklenerek, bayanların seçimine sunulmaktadır. Bayanların vazgeçilmezi olan tül perdelerde her geçen sene modern çizgiler ile buluşarak karşımıza çıkıyor. 2017 senesinde yine trend olacak perde modelleri arasında stor ve zebra perdeler yer alıyor. Evinde modern bir yapı oluşturmak isteyen bayanların tercihleri stor perdelerden yana. Kolay leke tutmaz özelliğine sahip olan stor perde modelleri birçok farklı tasarıma sahip. Kullanacağınız odaya göre tercihinizi sade modellerden veya uç kısmında boncuk işlemesinin yer aldığı gösterişli modellerden yana yapabilirsiniz.

2017’nin bir diğer gözde modeli ise zebra perdeler. Çift perde mekanizmasına sahip olan perdeler ile güneşlik kullanmanıza gerek kalmadan ışık denetimini sağlayabilirsiniz. Özellikle baskılı olan modelleri ile mekanlarınızı renklendirebilir ve hareketlendirebilirsiniz. Evin salon bölümleri için bayanların en çok tercih ettiği modellerden biri de Japon perdelerdir. Tül veya farklı kumaş dokusundan yapılabilen perdeler yanlara doğru açılabilir ve kenarlarından bulunan aparatlar ile kontrol edilebilir.

Eskiden günümüze kadar varlığını sürdürmüş olan, klasik veya modern yapıdaki bütün dekorasyonlar adına uygun olan perde modelleri ise fon perdelerdir. Stor, tül veya zebra perdeler ile birlikte kullanılabilen, bir perdenin adete tamamlayıcı unsuru olan fon perdeler de 2017 yılında yine oldukça göz önünde olacak.  Saten veya kadife dokudaki fon perdeleri bu sezon koyu renkler dışında pembe veya turkuaz gibi pastel renkler ile de görmek mümkün. Desenli fon perdeler ise bu senenin trendi.  En trend perde modellerini görebilmek için sayfamızda yer alan birbirinden farklı renk ve desenlerde olan perdelere göz atabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*