En Sık Yapılan Zayıflama Yanlışları

Published by: 0

En Sık Yapılan Zayıflama Yanlışları

Zayıflamak her kişinin arzusu haline gelmiştir. Özellikle bayanlarda oldukça fazla baskın olan zayıflama isteği gün geçtikçe artmaktadır. Zayıflamak isteyen kişiler çeşitli yöntemler, diyetler ve egzersizler denerler. Tabi ki her konuda olduğu gibi zayıflama konusunda da yapılan her yöntem ya da taktik doğru olmamaktadır.
En sık yapılan zayıflama yanlışlarına göz atacak olursak; sayacağımız zayıflama yanlışlarından ilki; su tüketimi diyebiliriz. Su tüketimi 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık olarak 1 ile 1.5 litre arasında olmalıdır. Bazı kişilere göre ise; sadece su içmek su tüketimini karşılamaz. Aynı zaman da içilen çaylar, kahveler ve meyve sularının da su tüketimine yardımcı içecekler olduğunu düşünmektedirler. Bu durum zayıflamada en fazla yapılan yanlıştır.
Yapılan diğer zayıflama yanlışlarına değinirsek; meyvelerin zayıflattığı düşüncesi bu yanlışlardan biridir. Meyveler zayıflatır ancak; istendiği kadar tüketilmez. Doz aşımı yapıldığında meyvelerde bulunan fruktoz yani; meyve şekeri kilo alımı yapar. Maydanoz suyunun zayıflattığı hakkındaki düşünce de yanlıştır. Maydanoz suyu zayıflatmaz. Sadece idrar söktürür. Maydanoz suyu içip zayıflayan bir kişi ise; su tüketimini düzenli hale getirdiği için zayıflamaktadır.
Zayıflamaya çalışırken en sık yapılan zayıflama yanlışlarını ortadan kaldırılırsa; daha verimli ve aynı zamanda da daha sağlıklı kilo vermiş olunur.