En Modern Yatak Odası Perde Modelleri

Yatak Odası Perde Modelleri

Yatak odaları insanların günün yorgunluğunu atabilmeleri ve kaliteli bir uyku geçirebilmeleri adına kusursuz bir dekorasyona sahip olmalıdır. Bunaltıcı olan ve doğru dekore edilmeyen odalarda kişiler huzur bulamayacak ve yeterince dinlendiklerini hissetmeyecektir. Özellikle uyku düzeni için en önemli faktör odaya giren gün ışığını kontrol edilmesidir.

Çok fazla ışığa maruz kalan odalarda dinlenebilmek mümkün olmayacaktır. Bu gibi nedenlerden dolayı yatak odası için tercih edilecek en doğru perde modelleri gün ışığını doğru bir şekilde kontrol edebilmek özelliği bulunan jaluzi perdeler veya stor perdelerdir. Eğer tamamen karanlık bir odayı tercih ediyorsanız sizin için en doğru olan model arka tarafından yer alan özel bir malzeme sayesinde ışığı hiçbir şekilde mekana yansıtmayan black-out stor perdelerdir. Tercih edebileceğiniz diğer yatak odası perde modellerine örnek olarak, örme tül perdeler, koyu renklerde olan saten veya kadife kumaş dokusunda olan fon perdeler, yatak odasında da ışıltıya önem verenler için taşlı stor modeller veya sadelikten ödün vermek istemeyenler için düz renklerde olan zebra modeller verilebilir. Yatak odaları çiftlerin özel alanlarıdır. Bundan dolayı çiftlerin yatak odası dekorasyonu yaparken beraber karar vermesi önemlidir. Kırmızı gibi sıcak renkler, saten kumaş dokusuna sahip olan fon perdeler, renkli mumlar ve farklı dekoratif aksesuarlar ile romantik bir yatak odası oluşturabilmek mümkündür.

Yatak odası için perde satın alınırken, perdenin oda dekorasyonu ile olan uyumu dışında dikkat edilmesi gereken başka bir önemli nokta ise perdenin odanın alanına uygun olup olmadığıdır. Örneğin; Japon perde olarak tabir edilen yana katlama özelliğine sahip olan perdeler küçük odalar için asla uygun değildir. Küçük alanlar için en uygun olan modeller jaluzi veya tek kanat stor perdelerdir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*