En Modern Tül Perde Tasarımları

tül perde antalya

Tül Perdeler 

İnsan yaşamının çoğu kısmında kendi için çalışır, bu kendi için çalışma kısmında bahsettiğimiz parasal olarak değil, bir araba yapıyorsanız yani bir mühendis iseniz arabayı insanlar için yaparsınız, bunun için yapılan her iş insanlar için yapılır. Bu işleri yaparken iş yerlerinde oluruz, işi yaparken şu bir kesindir ki genelde sorunlar çıkmaktadır ve her zaman işler mükemmel gitmeyebilir,, bir şey olur baktığımız da, bundan dolayı insanlar strese girerler, girdikleri zamanda ise bir an önce o günün bitmesini isterler ve eve gitmek için zamanın hızlı geçmesini dilerler. İnsanlar için en çok önemli bir yerdir. İnsanlar burada mutluluklarını, heyecanlarını, hüzünlerini ve sevinçlerini yaşarlar bundan dolayı insanları güvendiği ve hiç sıkılmadığı yeri evidir. Bu evde genelde bayanlar durmaktadır ağırlık olarak, bir bayan için bir ev mükemmel olmalıdır. Bir evi ev yapan öncelik olarak içinde ki insanlardır yani ailedir. Aile denilince anne babadan ve çocuk ya da çocuklardan oluşan birey topluluğudur. Diğer bir sebebe bakarsak yani evi ev yapan ikinci faktör ise içinde ki eşyalardır. Bu eşyaları genelde bayanlar seçmektedir. Bir bayan için çocuğu neyse evi de onun için öyledir. Bundan dolayı bayanlar için evleri mükemmel olması gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre ise bir eve girildiğinde insanın en çok gözüne çarpan perdeler olurmuş. Eğer evde perde kaldırılırsa bir insanın gözüne hemen belli olurmuş. Bu perdeler genelde koltuklarla aynı renkte seçilir; çünkü uyum sağlansın diye. Bu perdelerin çeşitli olanları vardır, çeşitten kasıt ise desenli olanları ya da güneşten evi korumak için olanları vardır. Bu perdelerin bir de üstüne çekilen tüller vardır. Bu tül perdeler genel olarak güzel gözüksün diye ya da eve giren güneşi kısmak için kullanılır. Şimdi ki bütün evlerde tül perdeler bulunmaktadır. Bunların desenli olanları ve sade düz renkli olanları vardır ya da istediğiniz renkte de bulabilirsiniz. Şimdi bu tül perdelerin biraz daha ayrıntısına bakalım.

 

 

Tül Perde Nedir?

 

Keten, polyester, ipek, organza gibi çeşitleri olan bir perde türüdür. Perde rayları ya da boruları üzerine farklı pililerde uygulanabilirler. Perde üzerine dikilen ruletlerle PVC ya da alüminyum perde rayları üzerinde hareket ettirilebilir. Tür perdelerin enine olan uzunlukları genellikle 300 santimetredir. Tül perdeler genellikle süs amaçlı kullanılmaktadır ya da güneş etkisi azaltmak bunu yukarıda da anlatmıştık. Bu tül perdeler hassastır herhangi bir hızlı çekme ya da bir zorlamada yırtılma gerçekleşebilir, tül perdenize bir şey olmasa bile kornişlere bir şey olması yüksektir. Perdeler bilindiği gibi kornişlere bağlanmaktadır, bu perdelerin uçlarında ki plastik takmaçlar sayesinde kornişlerle bağlantı sağlanmaktadır. Eğer küçük çocuklarınız varsa ve biraz yaramazlar ise bu tül perdelerden uzak tutmanız sizler için iyi olacaktır, sonradan bir üzülme gibi bir durum yaşamazsınız.

 

Tül Perdelerin Montajı

 

Tül perdelerin montajı çok basittir, plastik takmaçlar sayesinde takılırlar. Öncelik olarak normal bir perdeniz takılır sonra ise tül perdeleriniz takılır. Herhangi bir uzmana gerek yoktur. Bu işi genelde erkekler yaparlar, her ne kadar sevilmese görevi icabı erkekler takar perdeleri, ama dikkat edilmesi bir konu var bir erkek ya da bir bayan perdeleri takarken yanında birisi olması her zaman iyidir, birisi takar diğer ise o takarken onu tutar, güvelik sağlanmış olur.

 

Tül Perdelerin Temizliği

 

Tül perdelerinin temizliği çok basit bir iştir. Bu zebra perdeler gibi zor bir işlem değildir. Normal bir makineye atıyoruz, yıkanıyor, kurutuluyor ve sonra tekrardan monta edilir. Temizlik işlemi bu kadar basittir

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*