En İyi Kepek Şampuanları ve Öneriler

Published by: 0

Saç bakımı oldukça önemlidir, bakımsız bir saç kırılır, dökülür ve kepeklenir, bu aşamalar yavaş yavaş gerçekleşse de zamanla oluşum tamamlandığında saç şekil almaz ve çirkin bir görüntü oluşur. Bu yazımızda kepek sorunları için en etkili şampuanların hangileri olduğundan bahsedeceğiz, unutmayın ki saç her ne kadar bakımlı olursa olsun kepek sorunu zaman zaman oluşabilir, bu oldukça normal bir durumdur, bu nedenle aşırı takıntı yapmamanızı, ürünleri denemenizi tavsiye ederiz.

 

Dermoskin Anti Seborrheic Kepek, Kaşıntı Sorunu Yardımcı Şampuan: Dermoskin anti kepek şampuanı, saç derisinin hasarlarını onararak dökülmesini önler, formülü sayesinde deri kaşınması sorununu ortadan kaldırır ve kepeği kökünden çözer.

Bioderma Noda DS Cream Kepek Şampuanı: Bioderma, kepek sorunu için özel ürettiği bu şampuanını biraz pahalı da olsa piyasa da satmakta, ancak etkili bir şampuan olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Tresan Anti Dandruff Kepek Şampuanı: Tresan kepek şampuanını kepek sorununa karşı en etkili şampuanlar arasına sokmamızın nedeni ise bitkisel içeriğe sahip olması diyebiliriz, yağlanma, kepek ve kaşıntı sorunu için etkilidir.

Syoos Kepek Kontrol Şampuanı: Synoss kepek şampuanı ise sağlıklı saçlar için önerilmektedir, saçtaki kepek sorununu kısa sürede çözer, sağlıklı saçlarınıza kavuşmanızda yardımcı olur.

Loreal Paris Elsece Komple Onarıcı 5 Kepek Şampuanı: İçlerinde en ucuzu ve etkililerden olan bu şampuan ise saçın bakımını komple yapmakta diyebiliriz, günlük yaşantıda yıpranan saçları onarır, saçtaki kepek ve deri sorununu ortadan kaldırır.

Eğer kepek sorununuz varsa bu şampuanlardan herhangi birini deneyerek kurtulabilirsiniz, unutmamanız gereken bir diğer nokta, kepek oluşumunun en genel sebebi saç fırçaları ve saçın tam olarak durulanmamasıdır. Saç fırçaları deriye etki ettiği için dökülmesine neden olur. Tam durulanmamış saçlarda ise şampuan saç dibinde kalır ve kurur, zamanla kuruyan deri dökülür.