En Güzel Çocuk Odası Perde Modelleri

Çocuk Odalarında Modern Perde Tasarımları

Çocuk odalarının kusursuz bir dekorasyona sahip olması çocukların odalarında daha mutlu yaşamasına olanak sağlar. Bundan dolayı anne ve babalar çocuklarını mutlu edebilmek adına odalarında yer alan bütün eşya ve objelerin uyum içerisinde ve sağlıklı olmasına dikkat ederler.
Çocukların mutlu olabilmesi için odada yer alan eşyaların çocukların istediği ve beğendiği doğrultuda olması önemlidir. Örneğin; çocuğun odasında bulunan halı üzerinde çocuğun sevdiği çizgi film kahramanı yer aldığında çocuk daha mutlu olacak ve odasında zaman geçirmekten hoşlanacaktır. Bunun dışında mobilyaların kız çocukları için pembe, erkek çocukları için mavi olması, yine objelerin karikatür şeklinde olması çocuğun odasını daha çabuk benimsemesine yardımcı olur. Dekorasyon denilince ilk akla gelen ürünlerden biri olan perdelerin de yine oda ile uyum içerisinde olması gerekir. Odayı adeta masal gibi bir dekorasyona kavuşturabilmek için, kız çocukları için şeker pembesi renginde üzerinde barbie gibi kız çocuklarının en sevdiği çizgi film kahramanının yer aldığı perde modelleri tercih edilebilir. Erkek çocukları için en doğru olan modeller ise, denizci karikatürünün yer aldığı ve örümcek adam gibi sevilen kahramanların yer aldığı perdelerdir. Çocuk odası için perde modelleri listesinde ilk sıralarda yer alan modeller; dijital baskılı zebra veya stor modellerdir. Şekli ve tasarımı dışında odada yer alan perdenin işlevsel özelliği de oldukça önemlidir. Gün ışığı bir çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi adına çok önemlidir. Bundan dolayı tercih edilecek modelin en doğru şekilde gün ışığını odaya yansıtması gerekir.
Çocuk odaları için; desenli veya canlı renkli tül perdeler, dijital baskılı etek kısmı şekilli zebra veya stor modeller, eğer odada yer alan pencerenin ebadı çok ufak ise jaluzi modeller kullanılabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*