En Güzel Bronzlaşma Yöntemleri

Published by: 0

İyi bir bronzluk, evrensel görünümümüzü ek olarak ince ve sıhhatli gösterir. Aynaya baktığımızda kendimizi tazelenmiş ve işlek hissederiz. Belki de bu sebeplerden ötürü bronzlaşmaktan vazgeçemiyoruz! Zarar Veren meydana gelen pek çok birşey benzeri ,güneşlenmek de çok çekici geliyor.

Dedik ya vazgeçemiyoruz diye, madem vaziyet bu, öyleyse en sıkı biçimde bronzlaşalım. Denenmiş ve gerçek , ananesel bronzlaşma yollarını okumaya hazır durumda mısınız?

1) Ortada katı yumuşaklıkta bir banyo lifi ile bütün vücudunuzu ovun, ölü derileriniz gitsin. Vücudunuz arınıp, yumuşacık ve yepyeni bir ten ortaya çıksın. Bu işlem amaçlı kese de kullanabilirsiniz. Yüzünüz amaçlı de meyve özlü bir peeling kremi ile benzer işlemi yapın. Tabiki yüzünüz ek olarak duyarlı olduğundan, cildi tahriş etmemek amaçlı kibar davranın.

Güzel bir bronzluğun önce koşulu , peeling’tir. Kirden, ölü deriden kurtulan ten , güneş ışınlarını ek olarak sıkı emer ve eşdeğer bir bronzluk belirir .

2) SPF’si 8 ya da 10 meydana gelen bir güneş yağı sürün. Güneş yağınızın içerisinde Macadamia fıstığı yağı ve/veya Aloe Vera kesinlikle olsun. Aloe, yanıkları önler ve cildi nemli meblağ . Benzer biçimde Macadamia fıstığı yağı da çok kuvvetli bir nemlendiricidir.

3) Deniz ve kum, güneş ışınlarını çok sıkı yansıtır. Bu yüzden plajda ya da havuz kenarında, çabuk bir bronzluğa elde etmek amaçlı suya yakın yerde güneşlenin. Böylelikle güneşlenmek amaçlı ek olarak az zaman harcarsınız ve güneş altında ek olarak az kalmış olursunuz.

 

4) Vücudunuzun hepsini eşil biçimde yakmak amaçlı , sabit yatmayın. İlk defasında 15-20 dk benzer pozisyonda kalın ve şeklinizi değiştirin, güneş yağınızı bir ek olarak uygulayın. Her pozisyona en pek 15 ya da 20 dk ayırın. Bronzlaşsanız dahi , 30 dakikadan pek benzer biçimde asla kalmayın.

5) Nemlendirici bir beden şampuanıyla vücudunuzu yıkayın. Klasik banyo sabunları cildinizi kurutup, rengini soldurabilir.

6) Aloe vera içerir nemlendirici kremler ile güneş sonrasında vücudunuzu kesinlikle nemlendirin. “Body butter” adındaki ek olarak yüklü nemlendirici içeriğe sahip mahsulleri de seçim edebilirsiniz. Üstelik şunlar ek olarak iyidir. The Body Shop’ta çok versiyonu var.

Nemlendiriciler, bronzluğun ek olarak uzunca zaman savunmasını olanağı sağlar . Güneşlenip duş aldıktan ek olarak sonra nemlendirici sürmeyi savsaklamayın o sebeple …

7) İstediğiniz bronzluğa ulaşıncaya kadar bu ritüeli tekrarlayın.

Ah biz kadınlar! Tatilde dahi çok teferruatla uğraşıyoruz… Şu Şekilde sere serpe, kontrolsüz davranamıyoruz hayatımızın hiçbir kapsamında .