En Etkili Zayıflama Önerileri

Published by: 0

En Etkili Zayıflama Önerileri

Zayıflamanın temelinde beslenme ve egzersizler yatmaktadır. Günümüzde yoğun iş temposu ve fast food yemek alışkanlığından dolayı hem kilo alımı bu duruma bağlı olarak hem de obezite hastalarında artış meydana geliyor. Sağlıklı olmak ve fit kalmak içinse en etkili zayıflama önerilerini öğrenerek bu önerileri uygulamak gerekmektedir.
En etkili zayıflama önerileri için öncelikle beslenme ve porsiyonlarla başlayalım. Herhangi bir yemeği ya da meyveyi yerken kullanacağınız tabak büyük ve geniş olmamalıdır. Tabağın büyük olması porsiyonları da arttırır. Diyetisyenler 11 cm ‘den daha büyük tabakları tercih edilmemesi konusunda uyarıyor. Yemek yerken yeme hızı da zayıflamada etkili bir ayrıntıdır. Hızlı yemek yendiğinde doyma süresi gecikir. Bu durum da kilo alımına sebep olur. Fast food yiyeceklerden kaçınmak için işe veya herhangi bir geziye giderken çantanızda kuru meyveler, soya yağıyla hazırlanan cipsler bulundurmanız, zayıflamada en etkili yöntem olarak sayılır.
En etkili zayıflama önerilerinde egzersizler de yer alıyor. Düzenli olarak yürüyüş yapmak ya da spor hareketlerini uygulamak hem kalıcı hem sağlıklı bir şekilde zayıflamada yardımcı oluyor.