En Dikkat Çekici Salon Perdesi Modelleri

Salon Perde Modelleri

Evlerde dekorasyonuna en fazla önem verilen ve genellikle evde yer alan en büyük oda olan salonlar misafirlerin ağırlandığı özel bölümlerdir. Bundan dolayı bayanlar salon dekorasyonu yaparken mutlaka abartılı olan ürünleri tercih ederler. Örneğin; büyük ebatlarda olan mobilyalar, oturma grupları, yemek masası veya ünite gibi aksesuarlar evin salon bölümünde yer alır.

Salon dekorasyonu yapılırken kullanılacak olan bütün parçaların birbiri ile uyumlu olması, güzel bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur. Odaya girilince en dikkat çekici dekoratif ürünlerden biri de perdelerdir. Perdeler bir evin hem mahremiyetini sağlar hem de boş ve yavan görünmesinin önüne geçer. Bundan ötürü bayanlar evlerinin bütün bölümlerinde farklı renk, desen, model ve boyutlarda olan perdeleri kullanmayı tercih ederler. Bayanlar tarafından en çok tercih edilen salon perdesi modellerine örnek olarak, daha çok duvardan duvara camlar için uygun olan Japon perdeler, tek veya çift kanat olarak tasarlanabilen stor perdeler, sade veya desenli modellere sahip olan güneşlik kullanılması gerek duyulmayan zebra perdeler, dantel, taş, boncuk veya örgü gibi özellikleri bulunan yılların eskitemediği tercihlerden biri olan tül perdeler ve salon perdelerlinin en büyük tamamlayıcısı olan fon perdeler verilebilir. Salonlar gösterişe ve abartıya açık alanlar olduğundan dolayı mutlaka fon perdeye ve perde aksesuarlarına yer verilmelidir. Düz renklerde olan tül veya stor perdeler için oturma grubunda yer alan renkler ile uyumlu desenli fon perdeler tercih edilebilir.

Özellikle klasik dekorasyonlar adına en uygun olan salon perdeleri saten veya kadife dokuda olan pastel tonlarda veya canlı renklerde olan fon perdeler, örme tül perdeler ve iri taşlar kullanılarak tasarlanan gösterişli perde aksesuarlarıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*