En Çok Tercih Edilen Zebra Perde Modelleri

Evlerinde sıkıcı bir görüntüden uzak modern dekorasyon şekli uygulamak isteyen bayanların ilk tercihi perde ve güneşlik ikilisini birleştirerek kullanıcılarına fonksiyonel bir sistem sunan zebra perdelerdir. Zebra modeller mutfak, salon veya çocuk odası gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle baskılı modelleri ile dikkat çeken zebra perdeler mutfakların ve çocuk odalarının vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Evler dışında iş yerlerinde de kullanılabilir. Çift mekanizmaya sahip olduğundan dolayı yan tarafında yer alan aparat kullanılarak açıldığında kullanıldığı mekâna gün ışığını yansıtır, yine aynı aparat kullanılarak kapatıldığında ise gün ışığının mekâna yansıtılmasının önüne geçer. Oldukça modern ve zarif tasarımları bulunan zebra perdeler uzaktan kumanda sistemi ile kontrol edilebilir. Evlerinde modern bir dekorasyon oluşturmak isteyen bayanlar salonları adına düz renklerde olan sade görünüme sahip zebra perdeleri, mutfaklarında ve çocuk odalarında daha çok baskılı olan modelleri ve yatak odalarında renkli kumaş dokularına sahip olan modelleri tercih etmektedir. Zebra ve stor perdelerin kurulum mekanizması aynıdır. Tek farkları zebra perdelerde şerit sistemi kullanılır. Her ikisi de sert bir kumaş dokusundan oluşur ve alüminyum bir borunun üzerine rulo şeklinde sarılarak tasarlanır. Zebra modellerde tıpkı stor modellerde olduğu gibi müşteri isteği doğrultusunda özel olarak tasarlanabilmektedir. Özellikle çocuk odaları veya yatak odalarında resim baskısı veya yazı seçeneği kullanılarak kişiye özel tasarımlar yapılabilir.

Zebra perdelerin temizliği tül perdelere oranla biraz daha zor olsa da tasarımında kullanılan özel iplikler tozu emmediği için çok fazla kirlenmez. Perde gün içerisinde sürekli hareket ettirildiğinden dolayı üzerinde toz birikmesinin önüne geçilebilir. Bunun dışında bir elektrik süpürgesi yardımıyla üzerindeki toz nazikçe çekilip, nemli bir bezle silinerek perde temizlenebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*