En Beğenilen Kadın Parfümleri

Published by: 0

Bayanlar parfüm seçiminde genellikle dostlarından öneriler alırlar ve bu öneriler arasından en beğendiklerini kullanma başlarlar. Ancak parfüm seçiminde dikkat etmeniz gereken husus, içerindeki notaların teniniz ile uyumlu olmasıdır. Yoksa satın alacağınız parfümün kokusu uzun süre üzerinizde kalıcılık sağlamaz.

Yazımızın devamında erkeklerin kadınlarda en beğendikleri parfümleri de referans alarak, en beğenilen kadın parfümlerini sırası ile sizlerle paylaştık. Sizler de bu seçenekler arasından hem bütçenize, hem de zevkinize hitap eden parfümler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Chanel No.5

Marilyn Monroe parfümü olarak da bilinen Chanel No:5; dünya çapında en çok satan parfümlerden biridir. Ünlü modacı Coco Chanel’in ‘bir kadın gibi kokuyor’ yorumunu yaptığı bu parfüm, gül ve zambak kokularının ortak bileşimidir.

Calvin Klein Euphoria

Egzotik çiçeksi-meyveli bir kokuya sahip olan Euphoria parfüm; 2005 yılında satışa sunulmuştur. Ana notalar; gül, Japon elması, yeşil yapraklar, Lotus, siyah orkide, kırmızı ağaçlar, siyah menekşe ve kehribardır.

Shalimar By Guerlain

Bu parfüm, iİmparator Shahjahan ve eşi arasındaki efsanevi aşk hikayesinin anısına 1925 yılında Jacques Guerlain tarafından yaratıldı. Narenciye notalarından oluşan parfüm, lüks bir izlenim veren şişe tasarımına sahiptir.

Burberry Weekend

1997 yılında günümüze bayanların en beğendiği rahatlatıcı kokulardan biridir. Sandal ağacı, misk ve sedirin mükemmel bir karışımıdır.

Poison By Christian Dior

1988 yılında Christian Dior tarafından üretimi başlayan bu parfüm, oryantal vanilya kokusu ile cezp ediyor. Üst notalarda kayısı, erik ve Hindistan cevizi olan parfüm, bayanların vazgeçemedikleri kokulardan biridir.