Düşmanı Korurken – Safe House Film Önerisi

Published by: 0

Düşmanı Korurken (Safe House) 2012 yılına ait Güney Afrika ve ABD ortak yapımı olan bir aksiyon filmidir. Film fazla ünlü değil ancak aksiyon seven biriyseniz ve izleyecek film bırakmadıysanız rahatlıkla Düşmanı Korurken filmini tercih edebilirsiniz. Şahsen ben bu filmi 2 – 3 kez izledim. Bunun sebebi öyle unutulmaz bir film olduğundan değil ancak çekimler, oyunculuklar ve senaryo benim çok hoşuma gitti. Kesinlikle hiç sıkılmıyorsunuz ve filmin en sonuna kadar merakla takip ediyorsunuz. Düşmanı Korurken, anlamlı ve güzel bir aksiyon filmi olduğu için film önerileri arasına girmeyi kesinlikle hak ettiğini düşünüyorum. Bazı kişiler için basit aksiyon filmi olarak geçiyor ancak benim favorilerimdendir.

Düşmanı Korurken Filminin Konusu:

Matt Weston, ne kadar CIA ajanı olsa da sıradan bir hayatı vardır. Devletin gizli sorgu odalarından birisinin yönetimini yapan Matt Weston, sürekli yükselmeyi ve kendini kanıtlamayı hedeflemektedir. Ancak yıllardır Matt Weston’a hiçbir görev verilmemiştir. Matt Weston her geçen an umudunu yitirirken birden sorgu odasına eski CIA ajanı olan ancak devletin önemli sırlarını başka ülkelere sattığı için 10 yıldır aranan tehlikeli isim Tobin Frost getirilir. Devletin adamları, Matt Weston’ın görevli olduğu sorgu odasında Tobin Frost’u sorguya çekerken binayı aniden paralı askerler basar ve kanlı bir çatışma yaşanır. Devlet, Matt Weston’dan Tobin Frost’u kaçırmasını ve onu kaybetmemesini istemektedir. Matt Weston ise kendini kanıtlamak amacıyla her şeyi yapmaya hazırdır ancak işler düşünüldüğü gibi gitmeyecektir.

Düşmanı Korurken Filminin Oyuncuları:

Filmin başrollerinden birisi olan Matt Weston’u bu tür rollerde görmeye alışık olmadığımız Sadece Arkadaş, Teklif gibi filmlerde rol alan Ryan Reynolds canlandırıyor. Bana kalırsa bu tür rollerde daha çok bulunmalı. Gerçekten iyi bir iş çıkarmış. Filmin diğer başkarakteri olan Tobin Frost’u ise ünlü usta oyuncu Denzel Washington canlandırıyor. Denzel Washington, Gazap Ateşi, Amerikan Gangsteri, Deja Vu ve daha bir çok ünlü yapımlarda da yer almıştı.

Vaktinizi güzel bir aksiyon filmiyle değerlendirmek istiyorsanız rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir film. İzlerken sanki filmin farklı bir tarzı varmış gibi geliyor. Üstelik oyunculuklar harika. Sürekli “asıl düşman kim?” diye düşüneceğiniz Düşmanı Korurken (Safe House) filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz.