Düğün Elbise Nasıl Seçilmeli ?

Published by: 0

Beyaz kesinlikle kullanmayın !

Bu düğün sizin düğününüz değil ise kesinlikle beyaz giymenizi önermiyoruz. Bunun nedenini merak ediceksiniz. Başkasının düğününe gittiğinizde beyaz giymek geline ve düğün sahibine karşı ypaılan büyük bir ayıp olarak gözükecektir. Bunun yanında bej,krem ve ten rengi tarzı renklerde de elbise giymenizi önermiyoruz. Bu kadar fazla renk seçeneği varken düğününe gittiğiniz gelini üzmek istemezsiniz değil mi ? Bu ufak detayları kesinlik atlamamalısınız.

Abartıdan kaçının

Bu tarz özel bir düğüne gidilirken insanlar abartmayı pek severler. Ancak düğünün en önemli kişisi siz değilsiniz, bunu unutmayın. Bu nedenli çok abartılı giyinmek veya makyajla boyanmak zorunda değilsiniz. Hem siz çok güzel olsanız bile gelinin önüne geçemeyeceksiniz.

Aksesuarla destekleyin

Düğün günü giydiğiniz kıyafetler kadar taktığınız aksesuarlarda çok çok önemli bir yere sahiptir. Giydiğiniz elbiseyi daha güzel göstermek istiyorsanız mutlaka ufak aksesuarlar kullanmalısınız. Taşlı kolye, renkli bir kaç bileklik veya bir ufak el çantası o gün sizi özel hissettirecektir. Bu günlerde sizde kendi yaratıcılığınızı ön plana çıkarmalısınız.

Düğün yerini dikkate alın

Giyim konusunda seçim yaparken gideceğiniz mekanlar bulunacağınız ortamlarda çok fazlasıyla önemlidir. Hele ki düğün davetlerinde bu yer meselesi çok önemli. Neden mi ? Mesela kır düğünü düşünün, bu tarz bir ortamda çok abartılı yada çok fazla makyaj yaparak gitmek saçma olacaktır yada bir otelde yapılan düğünde spor bir giyim tarzıyla gitmek bence hoş olmayacaktır. E hal böyle olunca sizde artık katılacağınız düğünlerde bir zahmet adres kısmına bakarsınız :)

Rahat ayakkabı giyin

Bu güzel ve çok özel bir günde yakınınız veya çok yakın arkadaşınız mutlu bir yuva kurmak için düğün yapmakta ve sizde onlara bu özel günlerinde eşlik etmek için davet edildiniz. E tabiki gidip oturmayı düşünmüyorsunuzdur. Eğlenmek ve dans etmek için oldukça güzel bir ortam oluşacaktır. Ancak ayaklarınız kanamasını veya ağrımasını istemezsiniz değil mi ? Bu nedenli rahat ayakkabılar giymelisiniz. Gününüzü ve arkadaşlarınızı üzmemek ve sizde rezil olmamak için bu önerimizi dikkate almalısınız.